19 yaşındaki kız doğum yaptığını bebeğin kafasını görünce kavradı!

14.09.2021
7
19 yaşındaki kız doğum yaptığını bebeğin kafasını görünce kavradı!
19 yaşındaki genç kız hamile olduğundan habersiz mutfakta otururken bir anda doğum yapmaya başladı ve ancak bebeğin kafasını gördüğünde olanları algı edebildi…
Aile kızlarını sağlık kurumuna götürdükten sonra bebeğin babasının kim olduğunu sordu fakat Emma bebeğin kimden olduğunu öğrenmiyordu.

40198_7.jpg
Yeni Zelanda’da yaşayan 19 yaşındaki Emma Crofts-Wilson, 39 hafta süresince hamile olduğunu kavramadı.
Daily Mail’in haberine göre evinin mutfağında doğum yapan genç anne, hamile olduğunu bebeğinin kafasını görünce kavradı.

40198_1.jpg
Emma, bir gece evvel yoğun bir karın ve bel ağrısı yaşadı ancak ağrıları gaz sancısı varsayıp umursamadı. Sadece iki ağrı kesici içip ağrıları geçiştirmeyi sınadı. Ertesi gün konutta yalnızken sancıları başlayan Emma, mutfağın ortasında, Hannah-Marie Teira ismini verdiği kızını tek başına dünyaya getirdi.

19 yaşındaki afallamış anne ‘Ne olduğunun farkında dahi değildim. Yapışık bir şeyler hissettim ve alt baktığımda bebeğimin kafasını gördüm’ dedi.

40198_2.jpg
Bebeğinin göbek bağını mutfak bıçağıyla kestikten sonra bebeği havluya sarıp, çevredeki kanı arınmaya çalıştığını söyleyen Emma, annesine ileti attı ve şunları söyledi: “Lütfen bana kızma ama azıcık evvel bebeğim oldu. Ne yapacağımı öğrenmiyorum.”

40198_3.jpg
Emma’nın ailesi hemen kızlarının yanına gelip onu sağlık kurumuna götürdü. Sağlık Kurumunda analizleri bitirilen bebeğin 3 kiloda doğduğu ve hiçbir sağlık problemi olmadığı onaylandı.

40198_4.jpg
Neler yaşadığından haberi olmadığını söyleyen genç kadın, o anları şöyle anlatıyor: ‘Bıçak saplanırcasına sancılarım vardı. Alt baktım ve bebeğin kafasını gördüm. Birkaç dakika sonra bebeğim kucağımdaydı. Mutfak makasıyla göbek bağını kesmeyi muvaffak oldum ve bebeği bir havluya sardım.’

40198_5.jpg
Hamile olduğunu hiç fark etmeyen genç kadın, geçirdiği 9 aylık süreci düşününce tavuk kanadını sık sık yediğini ve içki içmeyi kendiliğinden vazgeçtiğini fark ettiğini söylüyor.

40198_6.jpg
YAZAR BİLGİSİ