30’undan sonra ‘koca’ bulmanın yolları

10.05.2021
43
30’undan sonra ‘koca’ bulmanın yolları
.

.jpg

Kariyer, ailevi vaziyetler, parasal maniler derken bazen bir eş bulup ‘çoluk çocuğa karışma’ zamanını devamlı ertelemek zorunda kalıyoruz. Zafer ve huzur arıyor olabilirsiniz, asıl aşkı bekliyor da olabilirsiniz. Fakat 30’u çok da geçmemek gerekiyor.

Amerikalı yazar Rachel Greenwald, 30′undan Sonra Koca Bulmanın Yolları’ adlı kitabında Harward’ta bildiği pazarlama teknikleriyle nasıl koca bulunacağını anlatıyor.

20436.jpg

Acele edin!

30 yaşını geçtiniz ve bir an evvel evlenmek istiyorsunuz. Çocuk istiyorsanız biyolojik saatiniz de tıklıyor olabilir. Dostlarınız ve aileniz ‘neden evlenmedin?’ sualleriyle sizi sıkıldırıyor olabilirler. Bunun ötesinde siz de konutlu çiftler denizinde yalnız dolanmaktan can veresiye sıkılmış olabilirsiniz. Acil vaziyetler eylem gerektirir. Oturup kendiniz için üzülemezsiniz ya da mukadderatın kapınızı çalmasını bekleyemezsiniz. Sorunu hemen kendi ellerinize alıp çözümlemeniz gerekir.

20438.jpg

Vücudunuz ne alemde?

Bir başka acı asıl. Çiftleşen gıdılar ve selülitler ortak düşmanlarımız. Dostlarınız botoks yaptırmaktan ve estetik operasyonlardan söz ediyor. Bir koca bulmanız için cılız ya da hoş olmanız gerekmez, fakat genel olarak görünüşünüzü düzenlemek için harekete geçseniz iyi olur!

20439.jpg

Size uygun erkek kalmamış olabilir!

30 yaşın üzerindeki bekâr bayanlar kadar bekar erkeklerin de olması gerekir değil mi? Oysa, 2000 senesindeki bir sayıma göre 30 yaşın üzerinde 18 milyon bekar erkek varken, bu yaşlardaki bayanların rakamı 28 milyon! Farkın bir hayli sebebi var. Bunlardan biri de bir hayli erkeğin kendilerinden genç bayanlarla evlenmesi. Siz de bu reeli kabullenin ve onlara erişmek için en kolay yolu bulun.

20437.jpg

Sorumluluklarınız çoğalıyor!

30 yaşını geçtikten sonra büyük ihtimalle 20-25′inizde sahip olduğundan daha fazla yükünüz vardır. Sizden çok fazla şey bekleyen bir işiniz, tüm enerjinizi alan kardeşleriniz, sizi kabahatlilik hisleriyle sömüren anne ya da babanız olabilir. Belki kilo, utangaçlık ya da öz saygı noksanlığı gibi şahsi meselelere de sahipsiniz. Evlenmeden evvel bunları da göz önünde bulundurun.

20441.jpg

Issız bir yaşam

30′dan sonra, yaşamınız daha ıssızlaşmıştır. Artık binlerce bekar erkeğin gezdiği bir üniversite yerleşkesinde ya da partilerde değilsiniz. Bu sebeple sizin gibi kendisini dünyasına tutuklayan erkeklerin bulunduğu civarlara girin. Misalin, sabah sakin bir yerde yürüyüş yapın.

20442.jpg

Alışkanlıklarınızdan nasıl kurtulacaksınız?

Yaşınız ilerledikçe daha önceki alışkanlıkları devirmek eforlaşır. Büyük ihtimalle kendi yolunuzu çizmişsinizdir. Seneler içinde oluşan ve koca bulmanızı yasaklayan bu alışkanlıkları gerçekten kırmak için sisteminize şok vermek gerekir.

20443.jpg
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.