Adalelerinizdeki enerjiyle meselelerinizi çözen usul: Kinesioloji!

29.04.2021
116
Adalelerinizdeki enerjiyle meselelerinizi çözen usul: Kinesioloji!

Kinesioloji, 1960’lı senelerde Dr. George Goodheart tarafından geliştirilmiş. Onun görüşüne göre kassal denge tüm uzuvların doğru çalışması için ehemmiyetli bir önkoşul. Her adele bir çakra ve muhakkak uzuvlarla ilişki halinde, dolayısıyla adalelerdeki bir bitkinlik bir enerji tıkanmasının bulgusu olabilir ve buna bağlı olarak bitkinlikler, konsantrasyon bozuklukları ve psikosomatik şikayetler belirebilir.

Goodheart’ a göre bedendeki her kasa bir de karşı kas karşılık kazanç. Buna göre bir kastaki kasılmaların ve krampların çözülmesi, ancak o kasın karşı kasının kuvvetlendirilmesi ile olası olabilir. Seneler içinde değişik tekniklerinde ilave edilmesiyle uygulamalı kinesioloji ismini verdiği rehabilitasyon usulünü geliştirmiştir.

Kinesioloji Uygulama Alanları

Sırt sızıları, obezite, migren, adele krampları,alerjiler,sindirim bozuklukları, bunalım, anksiyete,konsantrasyon bozuklukları,düşünme güçlükleri,imtihan stresi, okuma-yazma güçlükleri, hiperaktivite gibi meseleler, kinesioloji usulüyle çözülmeye çalışılabilir.

Kinesiyolojinin reelinde bir adale testi olduğunu söyleyen Bağlantı ve İlişki Uzmanı Hande Akın, duygusal kinesiyolojiyi ise şu biçimde açıklıyor…

YAZAR BİLGİSİ