Adet geciktirici ilaç nedir nasıl kullanılır yan tesirleri var mı ne kadar kullanılır?

05.05.2021
28
Adet geciktirici ilaç nedir nasıl kullanılır yan tesirleri var mı ne kadar kullanılır?

Kullanım emelleri olarak biz bayanlar sevincimize oldukça düşkünüz özellikle tatil yarıyıllarında her şeyin hatasız olması için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz. Ancak ne yazık ki bu yarıyıllarda bayanların kasvet yaşadığı vaziyetlerden biri de adet yarıyıllarıdır. Bu yarıyılların aylar evvelinden tasarlanan alınan uçak biletlerinde son dakikada tasarıyı bozal regl yarıyıllarını bir hafta ötelemek için adet geciktirici ilaçlar kullanılmaktadır. Peki bu ilaçlar nasıl kullanıldığında tesirli olur? Yan tesiri nedir? gibi merak ettiğiniz suallerin yanıtını bir araya getirdik.

TATİL YARIYILINDA GECİKTİRİCİ İLAÇ KULLANILIR MI?

Aylar evvelden tasarlanan tatil yarıyıllarında son dakikada adet bulgularının ortaya çıkması ve tatil yarıyılına denk gelmesiyle birlikte bu vaziyetlerin çakışmaması ismine doğum hakimiyet hapları, progesteron hormonu kapsayan ilaçlar kullanılabilir. 

GECİKTİRİCİ İLAÇ KULLANIMI NE ZAMAN EVVELDEN BAŞLANMALI?

Eğerki adet yarıyıllarınızı geciktirmek için ilaç kullanmak istiyorsanız ilaca adet yarıyılınıza 7 veya 10 gün kala sabah akşam biçiminde kullanılması gerekmektedir. Bu ilaçlar geciktirilmek istenilen zaman süresince kullanılabilir.

BU SÜREÇTE DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER NELERDİR?

Geciktirici ilaçların kullanımında dikkat edilmesi gereken noktalardan en ehemmiyetlisi ilaca başlama zamanı ve ilaç kullanımı unutulmamalıdır. bu stil ilaçları içki kullanımı ile birlikte alınması mahzurlu görülmektedir. Bu stil ilaçların kullanımında hasarlı alışkanlıkların kullanımına dikkat edilmesi gerekmektedir. 

KİMLER KULLANAMAZ?

Yumurtalık, rahim kanseri olan şahısların bu stil ilaçları kullanılmaması gerekmektedir.

YAN TESİRİ VAR MI?

Adet geciktiren ilaçlarda sıklıkla görülen yan tesirlerden bir taneside bulantı, kusma, bedende şişlik oluşması ve kirletilmelerin olması en aşikar yan tesirlerden bir tanesidir. 

 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.