Ağız çalkalama suları hasarlı mıdır? Ağız çalkalama suyu ile alakalı öğrenmedikleriniz…

20.04.2021
147
Ağız çalkalama suları hasarlı mıdır? Ağız çalkalama suyu ile alakalı öğrenmedikleriniz…

Ağız kokusunu önlemenin en ehemmiyetli yoludur ağız çalkalama suyu! Hemen hemen hepimizin evinde bulunan ve özellikle sabahları kullandığımız bu suyun hakikatinde bilinmez bir çok hasarının olduğu açıklandı!

Amerikalı bilim insanları, günde 2 kere ağız çalkalama suyu kullanmanın tip 2 diyabet tehlikesini yüzde 50 oranında artırdığını açıkladı.

Telegraph gazetesinin haberine göre; ağız gargaraları, günlük diş fırçalama rutini için bereketli ve hasarsız gibi görünse de yapılan yeni bir araştırma ağız gargaralarının çok da suçsuz olmadığını gösterdi.

GÜNDE 2 DEFA KULLANIYORSANIZ…

Ağız devireme usulünün, ağızdaki hasarlı bakterileri kastetmesi beklenirken, hakikatinde bereketli hasarlıları da yok ettiği açıklandı. Ağız kokusunu önlemede ve daha rahat bir soluğa sahip olmada ehemmiyetli bir yer yakalayan ağız çalkalama suyunun ağızdaki bakterileri öldürürken, kronik hastalıklara da davetiye çıkardığı belirtildi. Araştırmaya katılan bireyler arasında günde 2 defa ağız çalkalama suyu kullananların diyabet tehlikesinin yüzde 50’ye kadar çoğaldığı gözlemlendi.

Araştırmanın yazarı Profesör Kaumudi Joshipura, ağız çalkalama suyunun hasarlı bakterilerle birlikte diyabete ve obeziteye karşı gözetici olan bereketli bakterileri de öldürdüğünü söyledi.

Profesör Joshipura, ağız çalkalama sularının hepsinin aynı antibakteriyel malzemelerden oluştuğunu ve bu antibakteriyel malzemelerin de hem hasarlı hem de bereketli bakterileri öldürdüğünü açıkladı.

YAZAR BİLGİSİ