Aldıkları parayı sevmediler!

27.07.2021
109
Aldıkları parayı sevmediler!
Son yarıyıllarda rakamları giderek artan dizi sektöründe dudak uçuklatan paralar dönüyor. Kısım başına 80 bin lirayı elinin tersiyle iten ünlü oyuncu kim öğreniyor musunuz?

841_24.jpg
Son yarıyıllarda rakamları giderek artan dizi sektöründe dudak uçuklatan paralar dönüyor. Kısım başına 80 bin lirayı elinin tersiyle iten ünlü oyuncu kim öğreniyor musunuz?
Ekranın iddialı dizilerinden biri olarak başlamıştı ‘Kızım Nerede?’… Ama sonra işler Arap saçına döndü ve dizinin yayın yaşamı da sona erdi. Bunun tek bir sebebi vardı: Para..

841_1.jpg
Başrol oyuncularından Ece Uslu, parasını alamayınca bu vaziyet medyaya yansıdı. Üstelik iddialara göre parasını alamayan sadece Uslu değildi. Öteki oyuncular da uyuştukları paraları bir cinsli alamamıştı.

Uslu, üretim firmasıyla 9 kısım için 200 bin liraya uyuşma yapmıştı. Uslu’nun avukatı imalci işletmeye protesto yollayınca Uslu, fiyatının 120 bin lirasını aldı.

841_2.jpg
İmalci işletme geri kalan 80 bin liraya “Böyle bir borcumuz yok” diye itiraz edince Uslu da kontratını tek taraflı feshedip diziden dağıldı.

841_3.jpg
‘Muhteşem Asır’ dizisinin öne çıkan kişiliklerinden ‘Pargalı İbrahim Paşa’yı canlandıran Okan Yalabık da fiyatıyla alakalı bir mesele yaşadı.

841_4.jpg
Yalabık, diziden kısım başına 8 bin lira alıyordu. Ama bir zaman sonra canlandırdığı kişilik de seyirci tarafından özümsenince fiyatına zam yapılmasını arz etti.

841_5.jpg
İmalci işletmeye “Ya beni öldürün diziden parçalayayım ya da fiyatımı makul bir seviyeye rakımın” teklifinde bulundu Yalabık. Bunun üzerine oyuncunun fiyatı kısım başına 15 bin liraya yükseltildi.

841_6.jpg
Geçen sene daha ilk kısmıyla milyonlarca şahsı ekrana bağlayan ‘Öyle Bir Geçen Zaman Ki’nin sezon finali de son derece coşkuluydu.

841_7.jpg
Erkan Petekkaya’nın oynadığı ‘Ali Kaptan’ eline silahını alıp daha önceki eşi Cemile ile Hikmet Karcı’nın düğününü basmış ve konuklara fobi dolu anlar yaşatmıştı.

841_8.jpg
Kısım sonunda silahlar patlamış ve seyirci hem Ali Kaptan’ı hem de Balıkçı’yı yerde kanlar içinde uyurken izlemişti.

Bu sahne yeni sezon başlayana kadar muhtelif spekülasyonlara da yol açtı. Oyuncunun daha yüksek bir fiyat istediği ve şayet bu yerine getirilmezse diziden dağılacağı öne sürülmüştü.

Ancak böyle olmadı. Senaryo gereği Hikmet Karcı can verdi ve Ali Kaptan yeni sezonda da dizide yer aldı.

841_9.jpg
Bir yarıyıl ekranda fırtına gibi esen ‘Elveda Rumeli’de de fiyat suratından bazı meseleler yaşanmıştı. Erdal Özyağcılar kendisine yapılan ücret çoğalışını hoşlanmayıp diziden dağılmak istemişti

841_10.jpg
Ancak üretim firmayı gidişatı dizinin yayınlandığı kanala bildirdi. Sonunda uyuşma sağlandı. Özyağcılar diziden dağılmadı. Final yapana kadar da Sütçü Ramiz şahsiyetini canlandırdı.

841_11.jpg
Dizide ‘Sütçü Ramiz’in karısını canlandıran Şebnem Sönmez de fiyatının artırılmasını istedi. Ancak fiyat mevzusunda Sönmez ile uyuşma sağlanamadı.

841_12.jpg
Bunun üzerine Şebnem Sönmez’in canlandırdığı Fatma kişiliği de senaryo gereği can verdi. Daha evvel çiftin ‘isyankar’ kızının oynayan Berrak Tüzünataç da kadrodan ayrılmıştı.

Yeni sezonda senaryoda bazı farklılıklar yapıldı. Ama kan kaybı seyirciyi negatif etkiledi. Bir sezon evvel reyting rekorları kıran dizi yeni sezonun başlamasından kısa bir zaman sonra ekrana veda etti

841_13.jpg
‘Öyle Geçer Bir Zaman Ki’ yeni sezona ehemmiyetli bir beceriksizle başladı. Hikmet Karcı’yı canlandıran Orhan Alkaya yeni sezonda dizide yoktu.

841_14.jpg
Sezon finalinin son sahnesinde ‘Ali Kaptan’ın silahından çıkan mermilerle vurulan Hikmet

Karcı yeni yarıyılda artık yaşamda değildi. Tam mirası da karısı Cemile’ye kalmıştı. Alkaya parada uyuşamadığı için Hikmet Karcı şahsiyeti senaryo gereği öldürülmüştü.

841_15.jpg
Tecrübeli oyuncu Mehmet Aslantuğ, geçen sene ‘Hanımın Çiftliği’nde rol alıyordu. Canlandırdığı Muzaffer Bey şahsiyeti can verince dizideki rolü de sona erdi.

841_16.jpg
Sonra ‘Canım Babam’ isimli diziyle ekrana geldi. Ama bu dizinin ekran ömrü kısa sürdü.

841_17.jpg
Geçen sezon başlayan ‘Ufak Sırlar’ın setinde de para suratından ufak bir tatsızlık yaşanmıştı. Dizinin başlangıcında yan kişiliklerden birini oynayan Merve Boluğur bir kaç kısım sonra başrol Sinem Kobal’ı gölgede vazgeçmeye başladı.

841_18.jpg
Bunun üzerine kısım başına aldığı 10 bin liranın 15 bin liraya çıkarılmasını istedi. Bu vaziyet kısım başına 14 bin lira alan Sinem Kobal’ın kulağına gidince de tatsızlık yaşandı.

841_19.jpg
Bir ekran fenomeni haline gelen ‘Avrupa Yakası’nda ‘İffet’ şahsiyetini canlandıran Hümeyra’nın ayrılığının sebeplerinden biri de parasal konular.

841_20.jpg
Dizinin senaryo yazarı Gülse Birsel vakanın ardından verdiği bir müzakerede “Hümeyra Hanım’a zam yapılabilirdi. Ama fiyatının istediği oranda çoğalması olası değildi” diye anlatmıştı.

841_21.jpg
‘Dürüye’nin Güğümleri’ dizisinin baş kadın oyuncusu da fiyatını hoşlanmadığı için ayrılık kararı aldı.

841_22.jpg
Dizide Emre Kınay ile başrolü paylaşan İpek Tuzcuoğlu, ilerleyen kısımlarda rol dostu ile arasındaki fiyat farkını kapatmak istedi. İstediği ölçüye “hayır” cevabını alan Tuzcuoğlu da diziden dağılma kararı aldı.

841_23.jpg
YAZAR BİLGİSİ