Arpacık nasıl geçer arpacığa iyi gelen natürel usuller nelerdir?

05.05.2021
21
Arpacık nasıl geçer arpacığa iyi gelen natürel usuller nelerdir?

Gözde çıkan iltihaplanmaya arpacık denmektedir, gözlerde olağanüstü bir yanma hissi oluşur ve göz kapağı şişer. Ne yazık ki geçmesi 3-4 günü bulan bu hastalık için sizlere natürel rehabilitasyon usulleri hazırladık! Hem bu makûs görüntüden hem de gözünüze verdiği acı hissinden bir an evvel kurtulmak istemez misiniz? Bu usulleri kesinlikle sınamanızı öneririz… 

KİŞNİŞ TOHUMU

Yalnızca bir tutam kişniş tohumunu suyun içinde kaynatın, tohumları süzün ve elde edilen karışımı arpacığınıza gün içerisinde 4 5 defa arının. Rutin olarak uygularsanız arpacığınız bir kaç gün içerisinde geçecektir.

ÇAY POŞETLERİ

Sıcak çay poşetlerinin gözde ve etrafında yaradılış gösteren meselelerin rehabilitasyonunda tesirli olduğu öğrenilmektedir. Ilık bir çay poşetini arpacığın üzerine yerleştirin. Arpacık göz kapağının iç tarafında ise çay poşeti bütün olarak göz kapağının üzerine konulmalıdır. Bu en süratli olarak sızının giderilmesine dayanakçı olan usullerden biridir ve bir günde şişlikte inme oluşacaktır! Günde iki defa bu işlemin yinelenmesi gerekmektedir.

SARIMSAK SUYU

Sarımsak suyu iyi öğrenilen anti bakteriyel özellikleri sayesinde gözdeki arpacık enfeksiyonunu rehabilitasyon etmek için kullanılır. Birkaç damla taze sarımsak suyunu arpacığın üzerine sürün, ancak sarımsak suyunun göze temas etmemesine dikkat edin. Arpacığın üzerine sürdükten sonra kuruyana kadar bekleyin ve sonra ılık su ile durulayın. 

PATATES KABUĞU

Ceddilen patatesin kabuğunu arpacığın üzerine yerleştirin. Bu gözdeki ödem ve sızının eksilmesine dayanakçı olacaktır. En iyi neticelerin elde edilebilmesi için günde iki defa yinelenmesi gerekir.

SU VE TUZ

Gözde çıkan arpacığın rehabilitasyonu için uygulanabilecek bir başka tesirli konut rehabilitasyonu su ve tuz karışımıdır. Bir litre su kaynatın ve içerisine 2 çay kaşığı tuz ilave edin. Tuz eriyene kadar hoşça karıştırın. Karışım azıcık ılıyınca havlu veya yumuşak karışımın içerisine daldırarak emdirin. Bu bezi arpacığın üzerine yerleştirin ve uzun vakit bu biçimde bekletin. Ancak yeteri kadar ılıdığından emin olun! 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.