Aşık olduğunuzu nasıl anlarsınız

14.10.2021
10
Aşık olduğunuzu nasıl anlarsınız

Çoğu insan için aşk, nereden geldiği belirli olmayan bir duygudur. Aniden kazanç kalbinizi, usunuzu ve benliğinizi ele geçirir. Yediğiniz yemekte, baktığınız semanda ve konuştuğunuz insanların suratında dahi, ansızın onun suratı belirmeye başlar. Onsuz geçen zamanda her ne kadar cümbüşlü bir civarda olmanızdan dolayı eğlenseniz de bir şeyler hep azıcık beceriksiz, azıcık tatsızdır. Ondan gelecek bir haber için, aralıksız telefonlara bir bakış atılır. İleti ikonu görüldüğü anda kalbiniz sanki bir koşu yarışına katılmış gibi atmaya başlar.

Yanıt atılacakken her kelime itinayla seçilir. Onun ağzından çıkacak her kelime ise, üzerinde detaylı bir şekilde düşünülecek bir mevzu olur. Söylediği hoş bir kelime, gün boyu dudağınızdaki o gülümseyle size eşlik eder.

O bir adım attığında, siz ona koşmak istersiniz ama usunuzun bir köşesindeki ses işleri ağırdan almanızı söyler. İnsanın başını döndüren bu duyguları yaşarken, hoşlandığınız insanların size ”Sen aşıksın, aşık!” diye takılmaları suratından kendinize sorarsınız.

”Ben ona aşık mıyım?”

Ona baktığınız her an içinizde sıcak bir şeyler kalbinize doğru akıyorsa, onun yanında başka birinin olması canınızı sıkıyorsa, onun karşı türden biri ile gülüp eğlenmesi dahi içinizi kemiriyorsa ve onu gördüğünüzde usunuzdan hayat silinip gidiyorsa, siz aşıksınız.

Renkler daha canlı geliyorsa, hoşlanmadığınız insanlar dahi gözünüze sempatik görünüyorsa, yoldan geçen bir insan bile suratınızdaki o anlamsız gülümseye bakıp size tebessümüyorsa ve ailenize daha çok değer vermeye başladıysanız, siz aşıksınız.

Sizin için bu yazdıklarımızı okurken, ”Bunların aynısı bende de var” diyor ve her sözcüğümüzde ondan bir parça görüyorsanız, siz sırılsıklam aşıksınız. Aşkınızı kabullenin. Ona sahip çıkın. Zira bazı insanlar aşık olmadan can verecek veya hayatının aşkını kaybedecek kadar talihsizdir. Bu uğrun değerini öğrenil. Korkmayın, coş.

YAZAR BİLGİSİ