Ayrılık acısıyla nasıl başa çıkılır

16.11.2021
20
Ayrılık acısıyla nasıl başa çıkılır

Her hoş başlayan ilişkide olduğu gibi siz de aşk, ayaklarınızı yerden kesti ve hiç bitmeyecek sandınız değil mi? Biz kadınların en makûs yanı her aşkın bakiye kadar süreceğini sanmaktır. Ama aşk ne kadar klasikse, ayrılıkta o kadar basmakalıptır. Ayrılık yaşamın sonu gibi düşünülmemelidir. Ne kadar hoşlanmış olsanız da ilişki bittiğinde sürdürmenin ya da geri dönmeye çalışmanın bir anlamı yoktur.

İşte ayrılık yarıyılında acınızla baş etmenizi sağlayacak 5 teklif…

Kabullenin

Ayrılıkta yapılan en büyük yanılgılardan biri de kabullenmemektir. Hep bir geri dönüş görüşü, hayal kurma ve geçmişi düşünme vaziyeti vardır. ayrılık yarıyılında temenni içinde olmayın. Zira bu gidişat sizi gün geçtikçe üzer, yorar, mutsuz eder ve yaşamdan alıkoyar. Yapılacak en iyi tutum artık bu ilişkinin bittiğini ve onun sizin yaşamınızdan çıktığını kabul ederek önünüze bakmak olacaktır. Acısıyla tatlısıyla hoş günler geçirdiniz. Artık yeni ve hoş günler hayata zamanınız geldi.

Kitap okuyun

Kitap okumanın en hoş verimlerinden biri ise kafa dağıtmasıdır. Kitap okumak sizi devamlı onu, onunla alakalı hatıraları ve ayrılığı düşünmekten alıkoyacak ve size huzur sağlayacaktır.

Spor yapın

Spor yapmak içinizdeki enerjinin boşalmasını sağlarken sizi daha sakin biri yapacaktır. Kutu kutu çikolata ya da yağlı yemekler yemeği vazgeçin ve spor yapın. Ondan geriye kalan sıhhatsiz bir beden değil, yeni ve daha hoş bir kadın olsun.

Yeni insanlarla tanışın

Bir bara, parka, konsere tek başınıza gidin ve yeni insanlarla tanışın. Böylece dostlarınızın onu anımsatmasından ve onunla alakalı sualler sormasından kurtulmuş olursunuz.

Olasıysa kısa bir tatil yapın

Tamamıyla yenilenmek için olasıysa kısa bir tatil yapın. Geri döndüğünüzde tertemiz bir yaşama devam edin.

YAZAR BİLGİSİ