Bacakta sivilce neden olur fazla terleme nedeni!

01.06.2021
26
Bacakta sivilce neden olur fazla terleme nedeni!

Yaygın cilt meselelerinden biri olan bacak sivilceleri, hormonların değişmesiyle ergenlik yarıyılında çoğalış gösteriyor. Yetişkinlikte de görülen bacak sivilcelerinin oluşma sebeplerine bakmak gerekiyor. Fazla hormonlar yağ bezelerinin etkinleşerek çok fazla sebum üretmesine neden olur. Çok fazla sebum olduğunda, gözenekler ve kıl kökleri cilt hücreleri ile tıkanır. Tıkanan gözenekler iltihaplanır ya da enfekte olursa sivilcelerin oluşmasına yol açıyor. Bacaklarda sivilce yaradılışının sebepleri arasında folikülit başta geliyor. Ayrıca folikülit bacaklarda sivilce yaradılışın en yaygın sebeplerinden biridir.

Bacaklarda oluşan folikülütin sebepleri şunlardır;

– Bedenin ısıya maruz kalması ve fazla terleme
-Tıraş sonrası oluşan sivilceler                                                                                            – Sıkı kıyafetler giyinmek
– Kıl dönmesi batık kıl
– Fazla stres
– Hijyen yetersizliği

Aynı zaman da kurdeşen ve egzama bacaklarda sivilce ve döküntü yaradılışına neden olan tehlike etkenleridir. Sivilce rehabilitasyonu için kesinlikle bir uzmana müracaat etmekte fayda var. Hekiminizin reçete ettiği kremler bu cins meselelerin iyileşmesi için en doğru yoldur. İşte bacaklarınızdaki sivilcelerden kurtulmayı sağlayan natürel rehabilitasyon usulleri…

Hijyene dikkat edin

Bacaklarınızın hijyenini sağlamak için günde iki kere sıcak su ile yıkayın. Sıcak su bakterileri yok eder ve bacaklarınızın arınılmasını sağlar.

Nebatsal yağlar

Çay ağacı yağı ya da kırmızı kantaronu günde iki kere uyguladığınızda cildinizde gevşeme ve cilt hücrelerinde yenilenme sağlanır.

Islatıcı

Bacaklarınıza nem dayanağı sağlamak sivilceleri yok etmek için tesirli bir çözümdür. Cildiniz kuruduğunda daha çok kaşıntıya ve cildinizde tahrişe neden olabilir. Bunun önüne geçmek için kesinlikle her gün ıslatmanız gerekir.

Kese

Kese cildinizde biriken lekeyi ve yağı arınmak için tesirli bir usuldür. Özellikle bacaklarınıza kese uyguladığınızda kan dolaşımınız süratlenir. Sivilce ve selülit görünümünüzü eksiltmeye destekçi olur.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.