Bayanlar neden ‘makûs adam’lara aşık olur

16.11.2021
15
Bayanlar neden ‘makûs adam’lara aşık olur

Bayanlar, genelde “makûs çocuk” deyim edilen erkeklere aşık olurlar. Sözkonusu erkekler çoğunlukla çok yakışıklı, çekicidir ve bu albenilerinden dolayı bayanlar onlara ilgi duyar. Ve muhtemelen sonu yenilgiyle biter; adamlar sorumsuzdur ve kendilerinden başka kimseyle ilgilenmezler. Bunun nedeni bilimsel olarak açıklanmış.

Bu cins erkekler, albenilerinin farkında olduklarından dolayı benlikleri çok yüksek kimselerdir ve “elimi sallasam ellisi” felsefesine sahip oldukları için yaşamlarına girip çıkan bayanları pek önem vermezler.

Bayanların bu erkekleri seçmesinde de birkaç neden var. Bunlardan biri, bayanların erkeklerdeki albeniye karşı koyamayışları. Dış görünüşü çok çekici olan erkeklerin iyi bir baba olacağını düşünen bayanlar, ilişki sonunda ne yazık ki üzülüyorlar.

Değişik bir neden ise, karşılarındaki adamın, kafalarında kurdukları beyaz atlı prens olduğuna inanmaları. Hayalleri ve reelleri birbirine karıştıran bayanlar, hep bekledikleri adamla karşılaştıklarını varsaydığı için “makûs çocuk”larla beraber olmayı seçiyorlar.

ETİKETLER:
YAZAR BİLGİSİ