Bedendeki zehirli madde birikmesi nedir ciddi rahatsızlıklara neden oluyor!

24.04.2021
151
Bedendeki zehirli madde birikmesi nedir ciddi rahatsızlıklara neden oluyor!

Muhtelif nedenlerden dolayı bağırsaklardaki hasarlı zehirli maddeler çoğalmaktadır. Bu zehirli maddeler zaman içerisinde bağırsakların zarara uğramasına neden olmaktadır. Bu problemler zaman içerisinde kum ve taş gibi ciddi meselelerinde yaşanmasına neden olmaktadır. Bu surattan bağırsakları bu zehirli maddelerden temizletmek gerekir. Peki bedendeki zehirli madde birikmesi nedir? Bedende zehirli madde nasıl birikir? Bedendeki zehirli madde dışarıya nasıl atılır? İşte zehirli maddeye dair tüm öğrenilmesi gerekenleri sizler için hazırladık.

ZEHİRLİ MADDE BİRİKİMİ NASIL OLUR? 

Bedende zehirli maddeler muhtelif sebeplerle birikmektedir. Bunlar; beslenme, kumpassız beden hareketleri, kozmetik ve bazı ilaçlar ve hava yolu bedende toksnlere neden olmaktadır. 

MALZEMELER: 

 Yarım çay kadehi elma sirkesi, yarım çay kadehi limon suyu, bir çorba kaşığı zencefil, bir çay kaşığı deniz tuzu, bir su kadehi içme suyu

HAZIRLANIŞI

İçme suyunu deniz tuzu ile birlikte 5 dakika kaynatın. Daha sonra akalan malzemeleri ilave edin. Ilık olduktan sonra harcayın. Kahvaltıdan evvel boş mide ile içilmesi önerilir.

YAZAR BİLGİSİ