Beğendiğiniz şahısla tanışma yolları

25.10.2021
89
Beğendiğiniz şahısla tanışma yolları

Beğendiğiniz birisiyle tanışmak, konuşma başlatmak çok güç geliyor olabilir ancak ehemmiyetli olan ona nasıl yanaşacağınızı öğrenmeniz.

Cesur olun, uygun yöntemi ve zamanı bulun ve gidip onunla tanışın!

Göz göze gelin ve tebessümün

Beğendiğiniz bireyi bir daha gördüğünüz zaman gözlerinizi kaçırmayın, onunla göz göze gelin, tebessümün ve başka yere bakmadan evvel 3 saniye bekleyin, ondan sonra kafanızı ya da bakışlarınızı başka istikamete çevirin. Hatta olasıysa suratınız azıcık kızarsın ve size neredeyse garanti ederiz, şayet o da sizi beğeniyorsa kesinlikle size geri tebessümecek hatta belki yanınıza gelecektir.

Saati mesele

Şayet hala koluna saat takan insanlardan biriyse, gidin ve ona saati mesele. Size saati söylerken bir yandan da muhabbet açmak için ona bir fırsat sunmuş olacaksınız. Şayet kendi bir sohbet başlatmadıysa, saatinin ne kadar şık olduğunu söyleyerek siz bir adım daha atabilirsiniz. Bu, ona sizinle konuşması için bir talih daha verecektir. Yalnız unutmayın, cep telefonunuzu bu sırada elinizi yakalıyor olmayın, zira o zaman neden telefonunuzun ekranına bakmadığınızı merak edecektir.

Hava vaziyeti ile alakalı bir yorum yapın

Çılgın gibi yağmur mu yağıyor, hava karlı mı, yoksa semanda harikulade bir güneş mi var? Sohbet başlatmanın en iyi yollarından biri hava ile alakalı yorum yapmaktır. Yalnız yorum yaparken sevinçli olun ve şikayet ediyor gibi durmayın. Konuşurken olasıysa beğendiğiniz şahısla göz kontağınızı kurmayı ve ona tebessümmeyi unutmayın.

Evcil hayvanı hakkında yorum yapın

Şayet beğendiğiniz birey evcil hayvan sahibiyse ve yanındaysa köpeğine övgü ederek ve köpeğini hoşlanıp, hoşlanamayacağınızı sorarak bir sohbet başlatabilirsiniz. Yapmanız gereken bunu sorduktan ve köpeğini beğenmeye başladıktan sonra, ona köpeği ile alakalı sualler sormanız. Köpeğinin ismini mesele, yaşını ve şirinliği ve eğitimi ile alakalı yorumlar yapın. Şayet o da sizinle ilgileniyorsa kesinlikle sohbete devam edecektir. Beğenmiyorsa, köpeğini alır ve yürümeye devam eder.

Elbiseyi ile alakalı yorum yapın

Şayet onu çalıştığınız yerde ya da gittiğiniz bir kursta görüyorsanız, elbisesinde hoşlandığınız bir şeyle alakalı yorum yapın! Mesela; ”Pabuçlarını gerçekten çok hoşlandım.” gibi. Sonra ”Markası ne?” diye sorabilirsiniz, hala sizin onunla konuşmaya çalıştığınızı kavramadıysa ”Çok farklılar, bunları nereden buldun?” gibi suallerle devam edebilirsiniz. Şayet sizi beğeniyorsa kunduraları hakkında uzun yorumlar yapmaya başlayacaktır ve böylece sohbetiniz ilerleyebilir.

Müzik hakkında sualler mesele

Şayet müzik çalan bir civardaysanız veya o, sizin dinleyebileceğiniz yükseklikte müzik dinliyorsa ona şarkının ismini sorarak bir konuşma başlatabilirsiniz ya da yanında duruyorsanız şarkıyı mırıldanmaya başlayabilir ve göz göze geldiğinizde tebessümerek ‘‘Bu şarkıya bayılırım.” diyebilirsiniz.

Ortak dostunuz hakkında sualler mesele

Şayet beğendiğiniz birey bir dostunuzun dostuysa, ona ortak dostunuz hakkında sual sorarak sohbete başlayabilirsiniz. Sualin ne olduğunun çok ehemmiyeti yok, hatta yanıtını zati bildiğiniz bir suali dahi sorabilirsiniz, kasıt konuşmak olsun. Hem daha sonra ortak dostunuzla görüştüğünüzde, sizden bahsedip bahsetmediğini sorma ünsünüz de olur.

Ona doğrultu mesele

Erkekler kaybolduklarını asla itiraf etmezler ve biri doğrultu sorduğunda da tarif etmekten büyük sevinç alırlar. Cesaretinizi toplayın ve yanına gidip ona aradığınız bir kafe, restaurant ya da dükkanı mesele. Size memnuniyetle güzergahı tarif edecektir. Hele bir de sizinle gideceğiniz yere kadar gelmeyi öneri ederse daha da iyi! Yürüyüşünüz sırasında sohbete devam ederek, vaziyetten faydalanabilir ve konuşma iyi gidiyorsa ona bir kahve içmeyi de önerebilirsiniz. Hatta kim öğrenir, belki her şey iyi gider ve telefon numarasını alırsınız!

Elindeki elektronik makine hakkında sualler mesele

Erkeklerin futboldan daha çok beğendikleri bir şey varsa o da teknolojik aletlerdir. Onlar her zaman en havalı telefonu, bilgisayarı, ipadi kullanır. Şayet beğendiğiniz birey elinde devamlı ipoduyla dolaşıyorsa, ona şarkı listesinde neler olduğunu sorabilirsiniz. Bu çok iyi bir sohbet başlatma yöntemidir zira erkekler oyuncakları hakkında konuşmaya bayılırlar!

Otobüs/tren saatlerini mesele

Bu öbürleri kadar zaferli bir strateji olmayabilir zira bunda gerçekten saati mi sorduğunuz yoksa flört mü ettiğiniz çok muhakkak olmaz. Beğendiğiniz birey ile göz göze gelin, ona tebessümün ve yanına giderek otobüsün ya da trenin kalkış saatini mesele. Şayet ondan pozitif bir elektrik alırsanız sohbete devam etmeden evvel kendinizi tanıtabilirsiniz de.

Okuduğu kitap/mecmua hakkında sualler mesele

Şayet bir uçakta, bekleme odasında ve ya kitapçıda karşılaştıysanız göz göze gelince tebessümün ve ne okuduğunu mesele. Şayet meşgul görünüyorsa onu rahatsız etmemeye özen gösterin ve yaptığı işi dağılmayın. Şayet tanıdığınız bir yazarı okuyorsa, ona yazarın bu kitabını, değişik kitaplarına göre nasıl bulduğunu ve size önerip önermeyeceğini sorabilirsiniz. Bu yöntem sohbet başlatmak için oldukça iyi bir yöntemdir zira sizin de bildiğiniz mevzular olduğu için sohbetinizi istediğiniz kadar uzatabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ