Bir erkeği kendinize aşık etkenin 20 yolu

07.11.2021
43
Bir erkeği kendinize aşık etkenin 20 yolu

Yeryüzündeki hemen her kadın bir erkeği kendine nasıl aşık edersin sualinin yanıtını aramaktadır.

Erkekler ilk bakıldığında çok karmaşık ruh hallerine sahip insanlar olarak görülse de hakikatinde kadınlarda dikkat ettikleri özellikler oldukça besbelli ve net şeylerdir.

İşte bir erkeği kendinize aşık etkenin 20 yolu:

Kendiniz olun

Hakikatinde verilebilecek tüm ipuçları öncelikle kendiniz olabilmekle ilgili. Şayet sahte iseniz, bir erkeği kendinize aşık edebilmenizin ehemmiyeti yoktur zira hakikatinde aşık olduğu birey siz olmayacaksınızdır. Bu surattan ne olursa olsun, kendiniz olun. Neticede siz de kendisi gibi davranmayan bir adama aşık olmak istemezsiniz, değil mi?

Görünümünüze özen gösterin

Birisine çekici gözükmek istiyorsanız, kendinizi geliştirmelisiniz. Bu demek değildir ki daha cılız olmak için ölümcül perhizlere girmelisiniz ya da gardırobunuzu baştan alta yenilemeli ya da acıklı bir saç kesimi yaptırmalısınız. Yalnızca içinde iyi gözüktüğünüzü düşündüğünüz kıyafetleri seçim edebilir, bakımlı gezer ve en hoş tebessümmenizi takınırsanız işe yarayacaktır. Evvel kendinize olan güveninizin çoğalmasına yarayacak sonra da ona çekici görünmenize yarayacaktır.

Dinleyin

Erkekler kendileri hakkında konuşmayı beğenirler ve bunu yaparken kendilerini dinleyen kadınların çekici olduğunu düşünürler. Başka Bir Deyişle bir erkeği etkilemeye çalıştığınızda konuşmaktan çok dinlemeye dikkat etmelisiniz. Kendiniz, yevmiye yaşamınız vs hakkında yüzde 20 konuşuyor iseniz kalan yüzde 80lik konuşmayı onun yapmasına izin verin.

Gülün

Bir erkeği etkilemek istediğinizde espri kavrayışı oldukça ehemmiyetlidir. Mizahlarını kavramanız ve gülmeniz hatta başka bir mizah ile karşılık vermeniz onun oldukça güzeline gidecektir. Üstelik gülmenin yakışmadığı kadın yoktur.

Güzel bir tutum takının

Erkekler keyifli kadın hoşlanır. Kimse pesimist, olumsuz bir insanla zaman geçirmek istemez. Her şeye iyi tarafından bakın. İyi tutum takınan, pozitif ve ılımlı bir insan herkes tarafından ilgi ve sevgiyle karşılanır.

Tatlı olun

Kadınlar bazen kedi gibi davranabilir. Özellikle kız kıza takıldıkları zamanlar acımasız olabilir, rivayet yapmayı beğenirler. Ama bu pek de seçim edilen bir tavır biçimi değildir, özellikle de erkekler tarafından. Erkekler tatlı ve hırçın olmayan kadınları beğenirler. Bu cins tutumlar arada bir mazur görülebilse de mizaç haline getirilmemelidir.

Flört edin

Erkekler ilgi görmekten ve hoşlanıldıklarını öğrenmekten sever. Saçlarınızla oynamak, minik temaslarda bulunmak ve anlattıklarını tebessümme ve kahkahalarla karşılamak işe yarayacaktır. Daha Önceki numaralar her zaman işe verim.

Değişik olun

Değişik ve eşsiz olmanız herkesin dikkatine sürükleyecektir, erkekler dahil. Karşılaşabileceği rastgele bir kız olmadığınızı fark etmesi onun üzerinize düşmesine neden olur. Diyalog fırsatı tuttuğunuzda sıradan ve alışılageldik şeylerden bahsetmeyin.

Zarif olun

Herkesin azıcık karizması ve zarif bir yanı vardır. Elbette çılgın olduğunuz adamın çevresindeyken bunu ortaya koymanız güç olabilir ama dilinizin dolanması ya da bacaklarınızın titremesine mani olmak zorundasınız. Onun karşınıza özgüveniniz ile çıkın ki etkileme namsınız olsun.

Fiziksel temasa ön ayak olun

Erkekler fiziksel teması hoşlanır ve değmek yakınlık kurmak için en süratli yollardan birisidir. Öyleyse bir adamın dikkatini sürüklemeye çalışırken, oyuna temasları dahil edin. Misalin yaptığı mizaha gülerken usulca kolunu değebilir ya da siz bir şey anlatırken eline parmaklarınız ile değebilirsiniz.

Bir şeyler ikram edin

Daha Öncekiler erkeğin kalbine giden yolun midesinden geçtiğini söyler. Bunun ne kadar doğru olduğunu sınayarak görebilirsiniz. Ona yemeğe çıkmayı öneri edebilir ya da daha da iyisi onun için kendiniz bir sofra hazırlayabilirsiniz.

Ona hürlük verin

Bir adam bir kadının kız dostu olup olamayacağını değerlendirmeye başladığı zaman kimi testlere tabi meblağ. Bu noktada yapmanız gereken en ehemmiyetli şeylerden birisi ona serbestliğini vermek olmalıdır. Zira şayet kendini kapana kıstırılmış gibi sezerse ışık süratiyle ortadan yok olacaktır. Başka Bir Deyişle dostları ile tüketeceği, spor yaparken geçireceği ya da kendi başına ne yapmak istiyor ise ona tüketeceği zaman saygı göstereceğinizi en baştan öğrenmelidir.

Vazgeçin o sizi arasın

Onu hemen aramak, peşine düşmek, fazla üstüne düşmek asla işe yaramayacaktır. Üstelik sizinle gerçekten ilgileniyor ise arayacaktır, zaman tanıyın, sabırsız olmayın.

Aynalama stratejileri geliştirin

Azıcık itici gözükebilir ama birisini etkilemeye ya da baştan çıkarmaya çalışıyorsanız, bu psikolojik taktiğe müracaat etmeniz işe yarayabilir. Fiziksel eylem olarak size karşı ne yaparsa yapsın, bir müddet bekledikten sonra benzerini ona yapın. Bu onun da kendisine açıklayamayacağı bir iletişim yaratacaktır.

Göz teması kurun

Birisinin gözlerinin direk içine bakmak, o insanla yakınlık kurmanın en tesirli yollarından birisidir. Öyleyse onu etkilemek için konuşurken gözlerinizi gözlerinden ayırmamaya özen gösterin. Elbette çok uzun bakmamalısınız, bir tacizci gibi görünmek istemiyorsanız.

Umutsuz görünmeyin

Erkekler kendilerine güvenen kadınlardan sever. O anda çok da öyle sezmiyor olsanız dahi öyle davranın. Ayrıca umutsuz olmanız için bir neden yok, değil mi? Her şey yeni başlıyor.

Emin olun

Herkes güvenebileceği insanları hoşlanır. İki insan arasındaki şeyler bazen saklı kalmalıdır, mevzubahisi olan en yakın dostunuz dahi olsa, aranızda geçen her şeyi anlatmanız makûs neticeler doğurabilir.

Azıcık gizem kalmalı

Sarih bir kitap olmayın. Erkekler gizem hoşlanır. Daha aşırısını bilmek için geri gelmesini istiyorsanız ona kendiniz, hisleriniz ve yaşamınızla ilgili her şeyi anlatmaktan çekinin. Daha aşırısını bilmek için geri gelmesini istiyorsunuz, öyle değil mi?

İlgi dinlediği şeyleri destekleyin

İlgi alanlarına ilgi göstermeniz güzeline gidecektir. Üstelik bahsi geçen şeylerden her zaman beğenmeniz gerekmez ama şans vermenizde bir hasar yok. Üstelik siz de aynı temennide olabilirsiniz. İlişki çift taraflı yaşanır.

Beklemeyi öğrenil

Ondan çılgın gibi seviyor, onun için çıldırıyor ve bir an evvel sevişmek istiyor olabilirsiniz. Evvel birbirinizi tanımanın tadını çıkarmalı ve anlık arzular suratından uzun soluklu bir ilişkiyi baştan tüketmemelisiniz. Bazı şeyler beklemeye değer unutmayın, unutturmayın.

YAZAR BİLGİSİ