Bu 4 tavır parçalayıp dağılmayacağınıza karar veriyor

15.11.2021
11
Bu 4 tavır parçalayıp dağılmayacağınıza karar veriyor

Bunu çoğu yazımızda dile getiriyoruz fakat oldukça yoğun ve meşgul bir hayat yaşıyoruz. öyle ki, zamansızlık suratından beğendiğimiz şahısla doğru düzgün buluşamadığımız dahi oluyor.

Neyse ki iletileşmeler, e-postalaşmalar, Whatsapp’dan yazmalar var da irtibat kopukluğu yaşamıyoruz. Ama tüm bu saydığımız ‘irtibat trendleri’; sıcak ve sevgi dolu bir telefon görüşmesi kadar tesirli değil. Gün içerisinde dükkanında yaptığımız stres dolu telefon görüşmelerinin bir yansıması olarak, hattın değişik ucundaki sevgilimize vazgeçin romantik bir ses tonunu, sevecen ve arkadaşça bir yaklaşımda bile bulunamayabiliyoruz. Sevgiliyle telefonda konuşurarak doğru irtibat kurmak isteyenlere teklifler.

Dinlemeyi unutmayın

Sevgilinizle yaptığınız telefon görüşmesinin ‘tek taraflı’ olmamasına dikkat etmelisiniz. Gün içerisinde başınıza gelmiş bir hadiseyi anlatmak, kendinizle alakalı ehemmiyetli bir büyümeyi paylaşmak isteyebilirsiniz. Fakat o telefon görüşmesini asla ve asla onun gününün nasıl geçtiğini sormadan sonlandırmış olmayın. Onun da söyleyebilecekleri olduğunu unutmayın ve konuştuğu zaman onu gerçekten dinleyin, dinliyor gibi yapmayın. Görüşmenin bir monologtan ziyade karşılıklı olmasını usunuzdan çıkarmayın.

Ses tonunu fark edin

Konuştuğunuz konularda, ona yönelttiğiniz sualler karşısında ses tonundaki başkalaşımları da umursamalısınız. Misalin ailesiyle alakalı bir sual sorduğunuzda ses tonu bir anda değişiyor, konuşurken esler veriyorsa bir başka mevzuya geçebilirsiniz.

Mizah yapmayı unutmayın, suallerle sıkıldırmayın

Hoş giden bir ilişkide bile telefon görüşmeleri esnasında anlamsız soğukluklar ve beklenmedik suskunluklar olabilir. Sevgilinizle yapacağınız görüşmelerde genel anlamda mizahlı, espri dolu bir hava takınmaya gayret edin. Ama natürel mizah yapacağım diye de kendinizi zorlamayın.

Temenninizi çok yüksek yakalamayın

Gün içinde çalışırken; bir dostunuzdan gelen e-postadaki aşk dolu öyküden, dinlediğiniz şarkıdaki minik bir laftan veya eş şeylerden etkilenerek telefona sarılmak ve beğendiğiniz erkeği aramak isteyebilirsiniz. Ona olan sevginizi dolu dolu ifade ederken, aynı şeyi ondan da bekleyebilir, karşılığını alamadığınızda hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz. Bu, onun sizi beğenmediği anlamına gelmez. Karşılıklı olduğunuzda dahi sevgisini sizin kadar sarih bir biçimde dile getiremeyen erkekler telefonda bu mevzuda hiç de galibiyetli olamayabiliyorlar. Hayal kırıklığınız, takip eden günlerdeki telefon görüşmelerinizi etkilemesin.

Ayrıntılara surat surata geldiğinizde inersiniz

Kabul edin ki çoğu erkek telefonda uzun konuşmayı hoşlanmıyor. Anlatmak istediklerinizi ayrıntılara yer vererek ifade etmek istiyor olabilirsiniz fakat bunu surat surata buluştuğunuzda yapmanızı nasihat ediyoruz.

İlişkiniz yeni değilse

Birkaç senelik bir ilişkide telefonla yapılan görüşmelerde o ilk zamanlardaki coşku kaybolmuş olabilir. Bu surattan, sevgilinizi gerçekten paylaşılacak ehemmiyetli bir şey olduğunda aramaya özen gösterin. Yoksa ister istemez, görüşme esnasında karşılıklı duraksamalar ve yanlış anlaşılmalar olabilir. Bu mevzuda ona fazla yüklenmemeye çalışın.

YAZAR BİLGİSİ