Bunları sormadan ilişkiye başlamayın

14.11.2021
22
Bunları sormadan ilişkiye başlamayın

İlkler her zaman ehemmiyetlidir. İlk buluşmada karşınızdakini bütün olarak tanıyamasanız da ona dair bir hayli şey gözlemleyebilirsiniz. İşte ilk buluşmanızda ona kesinlikle sormanız gereken 6 sual…

Hiç kardeşin var mı?

Aile bağı ilişkide ciddi bir unsur, ailesiyle ilişkileri ileride sizinle arasında oluşacak ilişki hakkında size ipucu verecektir. Kaç kardeş olduğunu sormanız, ailevi mevzularla alakalı konuşmanız için kapı açar. Erkeğiniz belki de bütün bir anne kuzusu.

Sınamak için can attığın bir şey var mı?

Bu sual; onun nelerden sevdiği ve onu nelerin neşelendireceğiyle alakalı bilgi sahibi olmanızı kolaylaştıracaktır. Üstelik kesintisiz kendiniz hakkında değil, azıcık da onunla ve onun ilgilendiği şeyler hakkında konuşmuş olacaksınız.

Hiç kalbini kıran biri oldu mu?

Kısmetliyseniz, negatif yanıt almalısınız. Şayet kalp kırıklığının ne olduğunu öğrenmiyorsa, kendini size kapamayacaktır. Zira kalbi kırılan erkekler sonrasında daha dikkatli oluyorlar.

En uzun ait nasıldı?

İşte size ilişkileriyle alakalı fikir sahibi olmanızı kolaylaştıracak reel sual! Erkekler geçmişi irdelemeyi pek hoşlanmazlar genelde, bu sual karşısındaki tavrı ve yanıtı size onun hakkında oldukça bilgi verecektir. Şayet iki yıl gibi uzun ilişkileri olduysa rahat bir soluk sürükleyebilirsiniz. En uzun ilişkisi yalnızca iki ay ise, sizin için riskli olabilir.

En son ait ne zaman bitti?

Şayet ciddi bir ilişkinin üzerinde henüz çok kısa zaman geçtiyse, ona ümit bağlamamanızda bereket var hanımlar! Zira sağlam bir zemin üzerine bir ilişki kurmak için, evvelki ilişkinin üzerinden kesinlikle azıcık zaman geçmeli!

5 sene sonra kendini nerede görüyorsun?

Evet sualimiz azıcık klişe olabilir; ama birini tanımanın en iyi yolu, hayallerinden bahsettirmektir. Böylece ilişkinizi nasıl bir geleceğin beklediğini, sizi hayatının neresinde yakaladığını ve neleri kasteden biriyle beraber olabileceğinizi görmüş olacaksınız! Bakalım 5 sene sonrası için hayatında biri olsun istiyor mu?

YAZAR BİLGİSİ