Canan Karatay oruçta baş sızısının sebebini açıkladı

05.05.2021
39
Canan Karatay oruçta baş sızısının sebebini açıkladı

Garip teklifleriyle her zaman konuşulan Canan Karatay bu defa da oruçta baş ağrımasının sebeplerini açıkladı. Pek çok birey oruçluyken neden başının ağrıdığını sorarken Canan Hoca da bunun gibi pek çok suale yanıt verdi. Canan Karatay, oruçken başın ağrımasının temel sebebinin susuzluk olduğunu belirtti.

ÖNERİLERDE BULUNDU

İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay Ramazan ayında oruç yakalayacaklar için ehemmiyetli nasihatler verdi. Sahurda ve iftarda harcanması gereken yiyecekler, uzak durulması gereken gıdalar ve çok daha fazla nasihatte bulundu. 

2-3 YUMURTA SARISI YESİNLER

Paça çorbası, işkembe, kelle paça çorbaları bol bol yenebileceğini söyleyen Karatay, “Köy tereyağında 2-3 yumurta sarısı ile beraber yendiği zaman oruç yakalayanlar dinç kalır. Bol bol kemik suyu içsinler. Gücenirse tüm günü dinç geçirirler.” dedi.

BAŞ SIZISININ SEBEBİ…

Canan Karatay oruçta baş sızısının sebeplerini şöyle açıkladı: İftara doğru başın ağrımasının nedeni susuzluktur. Susuzluk baş sızısı yapar. Ama su tek başına değil. Su, tuz ile beraber olması gerekli. İnsan bedenine su ve tuz girmesi gerekli.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.