Cinsellikte Doğru Öğrenilen 32 Yanlış

23.03.2021
106
Cinsellikte Doğru Öğrenilen 32 Yanlış

Cinsellikte Doğru Öğrenilen 32 Yanlış; Mevzu cinsellik olunca hemen herkesin kafasında muhakkak yargılar ve fikirler oluşur. Peki bunların ne kadarının doğru olduğunu hiç düşündünüzmü. Kadinay.Net bu suallerin yanıtlarını sizler için inceledi.

Cinsellikte Doğru Öğrenilen 32 Yanlış..

Türk insanının cinsellik mevzusundaki 32 yanlış düşüncesi bu yazımızda…

Erkeklerde cinsel uzvun ebadı, cinsel eforun göstergesidir. Büyük erkek cinsel uzvu, cinsel ilişki sırasında kadının daha çok uyarılmasını sağlar. Erkeklerde cinsellik, ergenlik yarıyılında azami noktasına erişir. Yirmili yaşlardan sonra cinsel alaka, istek ve cinsel ilişkiden alınan haz giderek eksilir. Erkekler cinsel ilişkide yalnız cinsel birleşme ve orgazm ile alakalıdır. Duygusallık ve haz alma çoğunlukla bayanlarda görülür. Erkeklerde acele boşalma, erkekliğin göstergesidir. Cinsel ilişkinin başlangıcında sertleşme ereksiyon eforluğu olursa, büyük ihtimalle iktidarsızlık büyüyecektir. İlk cinsel birleşmede galibiyetli olunması, sonraki cinsel hayat süresince de galibiyetli olunacağının göstergesidir. Mastürbasyonun cinsel efora hasar verici tesiri olabilir. Oral seks, olgunlaşmamışlığın göstergesidir ve güvensizdir. 10 Erkek ve kadının cinsel alakaları ve mesullükleri esas olarak değişiktir. Erkek cinsel ilişkinin mesullüğünü üstlenmek ve idaremek zorundadır. Başka şeylerde olduğu gibi cinsellikte de zafere erişmek çok ehemmiyetlidir. Sevişme sırasında fantezi kurmak yanlıştır. Fantezileri olan erkekler eşcinsel olmaya meyillidirler. Eşcinsellik, bir us hastalığı çeşididir. Cinsel birleşme için en natürel pozisyon erkeğin üstte olduğu pozisyondur. Sıhhatli ve geçimli bir erkeğin hiçbir gidişatta cinsel performansı bozulmaz. Erkek cinsel ilişkiyi her zaman ister ve buna her zaman hazırdır. Sevişmeyi başlatan bayan arsızdır. Sevişme her zaman natürel ve kendiliğinden olmalıdır, sevişme hakkında konuşmak ve düşünmek onu bozar. İstenmeyen hamilelikleri önlemek, yalnız kadının mesullüğündedir. Sertleşme ereksiyon, her zaman cinsel tutku ve uyarılmanın işaretidir. Cinsel ilişki, cinsel birleşme demektir. Tüm fiziksel yakınlaşmalar cinsel birleşmeyle bitmelidir. Her erkek, her bayana nasıl zevk vereceğini öğrenmelidir. İyi bir sevgili eş, hemen her cinsel birleşmelerinde partnerine orgazm yaşatabilmelidir. Eşler birbirini beğendikleri takdirde sevişmekten nasıl zevk alabileceklerini de öğrenirler. Erkeğin penisinde sertleşmenin kaybı eşini çekici bulmadığı anlamına kazanç. Bazı erkekler doğuştan iyi sevişirler. Kimileri ise cinsel bilgilerini ve cinsel kabiliyetlerini ne kadar artırırlarsa artırsınlar onlarla mukayese etilecek bir performansa ulaşamazlar. Bir çift için, ‘aynı anda orgazm’ asıllaştırılması gereken en ehemmiyetli emel olmalıdır. Olağan bir çift için, cinsel ilişkinin sıklığı, 20’li ve 30’lu yaşlar için haftada en az 4 olmalıdır. Daha azı düşük cinsel güdünün göstergesidir. Menstruasyon adet yarıyılı ve hamilelik yarıyıllarında cinsel ilişkiden sakınılmalıdır. Kalp krizi ya da inme geçiren erkekler cinsel ilişkiden sakınmalıdır. Yetişkinliğe erişen erkekler, fantezi ve mastürbasyona karşı olan alakalarını kaybederler. Erkeklik hormonu almak, cinsel eforu tümüyle artırır.

Yafta Cinsellik İlişkiler Cinsellik ve Doğru Öğrenilen Yanlışlar Cinsellikte doğru öğrenilen yanlışlar cinsel hayat Cinsellikte Öğrenilen Yanlışlar
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.