Çocuğunuzla bağlantınızı artıracak 10 sevinçli etkinlik

21.11.2021
14
Çocuğunuzla bağlantınızı artıracak 10 sevinçli etkinlik

ERA Kolejleri PDR Kısım Koordinatörü Uzman Psikolog Aslı Kanizi, çocuklarınızla neşeli müddet geçirirken aktif irtibat kurmanıza destek edecek cümbüşlü teklifler hazırladı.

İşte aile fertleri arasındaki kuşak farkını ortadan kaldıracak, birbirinizle empati kurmanızı sağlayacak 10 sevinçli faallik.

Çocuğunuzu daha yakından tanımak için onun dünyasına davetli olmaya ne dersiniz? Bir süre için erişkin dünyasını bir kenara vazgeçin ve çocuğunuzla hakikatleştirebileceğiniz sevinçli faalliklere göz atın.

Aslı Kanizi, oyunlar oynamak, çocuğunuzun en beğendiği çizgi kahramanlarla tanışmak ve birbirinizi daha yakından tanımak için harika teklifler verdi.

Çocuğunuzla beraber yapabileceğiniz sevinçli faallikler

– Çocuğunuzun beğendiği gıdaları, drama ve cümbüş katarak beraber hazırlamak cümbüşlü olmaz mıydı? Haydi hep beraber mutfağa…

– Çocuğunuzla beraber teleskopla semanı keşfetmek ister misiniz? Özellikle deniz kenarlarında yerleştirilmiş teleskoplar ilginize sürükleyebilir. Kim öğrenir bu özel anlar evladınızın edebiyat ya da astronomiye olan alakasını keşfetmeniz için iyi bir fırsat olur.

– Surat boyama etkinliğiyle çizgi film kişiliği olmayı sınadınız mı? İzin verin çocuğunuz hem size daha yakın olsun hem de kostüm yapma, boyama, reyin geliştirme gibi hünerlerini geliştirsin.

kumdan kale

– Kumdan kale yapmayalı kaç sene oldu acaba? Çocuğunuzla birlikte sahilde taşları araştırıp, deniz kabuklarıyla kumdan kaleleri beraber süsleyebilirsiniz. Tek yapmanız gereken suyun kaleleri alıp götürmemesi için evvel yapının kenarlarına taşlardan bir çit yapmak.

– Yediğimiz meyvelerin çekirdeklerini toplayıp toprağa ekmek coşkulu olmaz mıydı? Kim öğrenir belki de önümüzdeki sene bir meyve ağacınız olur. Bir çocuğun minik yaşta tabiatı gözetmeyi bilmesi gelecek için varsayılandan daha büyük bir güvence.

– Hem sizin hem de çocuğunuzun beğendiği filmleri beraber izlemek, salonun ortasında hoşlandığınız müziklerle dans etmek neşeli olmaz mıydı? En son ne zaman çocukluğunuzdaki gibi dans ettiniz? Bu etkinliğin çocuklarınız kadar size de coşku vermesi çok olası.

anne çocuk boyama

– Sanatın yaşı yok. Pastel boyaları yine ele almanın zamanı geldi. Bakalım ortaya neler çıkacak?

– İtiraf edin legolar hepimiz için coşku verici. Hayal eforunuzu 3 ebatlı dünyaya taşımak istemez misiniz? Haydi hep hayal ettiğiniz gökdelenleri, insanların her zaman mutlu yaşadığı o rüya şehrini yine yapın.

– Çocuklarınızın en beğendiği çizgi ve reyin karakterlerini öğreniyor muyuz? Z kuşağından çocuklarımızı hem risklerden gözetmek hem de iç dünyalarına girmek için beraber bilgisayar oyunları oynamak neşeli olmaz mı?

– Çocuklarımızda merak duygusu uyandırmak için tarihi yerleri beraber dolaşıp resimlerini sürüklemek öğretici ve cümbüşlü olmaz mı?

YAZAR BİLGİSİ