Daha iyi bir ilişki için 6 saat yöntemi

14.11.2021
20
Daha iyi bir ilişki için 6 saat yöntemi

Bayanlar ve erkekler her zaman zaferli bir ilişkinin gizemlerini merak eder. Çiftlerin aşklarının uzun seneler sürmesinin veya ayrılıkla sonuçlanmasının sebebi ne olabilir? Bu sualin yanıtını bizim kadar bilim adamları da merak etti ve bir hayli çalışma yaptı. Bunlardan biri de 6 saat kaideyi. İşte ayrıntılar.

Zaferli bir ilişkinin gizemi

Bir evlenme tahlilcisi olan John Gottman , zaferli ve galibiyetsiz ilişkiler arasında ehemmiyetli bir fark olduğunu iddia ediyor. İlişkilerini karşılıklı olarak geliştirmek isteyen çiftler haftada 6 saatlerini birbirlerine ayırarak ilişkilerine yatırım yapıyor. Geçirilen bu nitelikli zaman çiftlerin daha uzun seneler birbirlerine aşkla bağlanmalarını sağlıyor. Peki bu 6 saatin yöntemi ne? Nasıl nitelikli zaman geçirilebilir?

Güzelce kal: Eşinize veya sevgilinize sıcak bir güzelce kal demek onun pozitif bir düşünceyle konuttan dağılmasını sağlar. Bu rutin haftada 10 dakika gibi bir zaman alır.

Merhaba: Eşinizle karşılaştığınızda veya konuta geldiğinde en az 6 saniye ona sarılın ve minik bir öpücük verin. Öpücükten sonra, maksimum 20 dakika günün nasıl geçtiğiyle alakalı bir konuşma yapın. Bu rutin haftada 40 dakika zaman alır.

Takdir ve hayranlık: Çiftlerin birbirlerinde takdir ettikleri ve hayran oldukları özellikleri kaydolabilecekleri ve görüşebilecekleri bir zaman dilimi oluşturun. Bu aktiflik hafyada 35 dakika sürer.

Sevgi: Birbirinize bağlanmak istiyorsanız, sevginizi fiziksel olarak ifade etmelisiniz. Uykuya dalmadan evvel sarılma ve iyi geceler öpücüklerini unutmayın. Bu haftada 35 dakika sürer.

Romantizm: Çiftlerin birbirlerine daha yakın olabilmeleri için romantizm ehemmiyetlidir. Haftada bir defa, bir tarih ve saat tanımlayın ve takribî 2 saat geçirmeye çalışın.

İlişki buluşması: Dr. Gottman, haftada takribî bir saat ilişkideki mevzular hakkında konuşmanın zorunlu olduğunu ileri sürüyor. Bu konuşma çiftlerin çatışmalarını çözebilmeleri için bir fırsat oluşturmak anlamına geliyor.

özel içeriğidir.

YAZAR BİLGİSİ