Daha Önceki sevgililer takip altında mı

16.11.2021
19
Daha Önceki sevgililer takip altında mı

Bir Haylimiz için bırakılmaz olan sosyal medyanın yaşantımıza tesiri çok fazla. eÇift.com azaları arasında tertip ettiği ankette “Daha Önceki sevgiliyi sosyal medyada takip ediyor musunuz” diye sordu. Anket neticeleri ise çiftlerin artık daha önceki sevgililerini takip etmeyi vazgeçtiklerini gösteriyor.

Yaşam stili haline gelen her an online olma vaziyeti ile bir hayli sosyal tutumumuz, alışkanlıklarımız buna ayak yalana başladı. Zamanımızın en çoğunu sosyal medyada geçirmeye başladık. İlişkilerimiz de artık sosyal medya üzerinden kuruluyor hatta sosyal medya ki duruşumuz ilişkilerimize doğrultu veriyor.

Türkiye sosyal medya kullanımda liste başında

Türkiye’nin, sosyal medya kullanımında Brezilya, Rusya, Endonezya, Hindistan ve İngiltere’yi geride vazgeçerek Amerika Birleşik Devletlerinin ardından ikinci sırada, Twitter’da dünya birincisi ve Foursquare’de de ikinci sırada yer alması nedeniyle eÇift.com abonelerine “Daha Önceki sevgilinizin ne yaptığını sosyal medyada takip ediyor musunuz ? ” sualini yöneltti.

Anket neticelerinde, ankete katılanların yalnızca %15’inin daha önceki sevgililerini sosyal medyada takip ettikleri ortaya çıktı. Bu neticeler gösteriyor ki insanlar artık daha öncekine bağlı kalmaktan sakınıyor, geçmişle alakalı alışkanlıklarını süratle değiştiriyor ve mutlu olmanın yollarını arıyor.

Özellikle yaz mevsiminin başladığı bu günlerde herkes yeni bir enerji, daha önceki sevgililerini unutup doğru şahsı bulmayı istiyor.

YAZAR BİLGİSİ