Daha Önceki sevgiliye dönmemek için 10 neden

11.11.2021
19
Daha Önceki sevgiliye dönmemek için 10 neden

Acayiplikleri artık sevimli değil!

Rahatsız edici! Daha Öncekinden, zamanında buluşmanıza yetişememesi bir bakıma sevimli kazançtı, şimdi ise asaplarınızın zıplamasına neden oluyor. Spagettisini yerken çıkardığı sesler, çizgi romanlara olan alakası çocukça ve tatlıydı ama şimdi olgun olmadığının bir göstergesi. Bu cins şeyler zamanla asla daha sevimli gözükmez…

Münakaşalar aynı!

Sizin hala dırdır ettiğinizi düşünüyor. Sorumsuzca ayyaş olmasına sabredemiyorsunuz. O sizin en küçük şeylere dahi büyük tepkinler verdiğinizi düşünürken, siz de onun kavga esnasında soğuk davranarak vahşilik ettiğini düşünüyorsunuz. Yine toplanmayı gözden geçiren çiftler, genellikle yalnızca iyi zamanlarına odaklanırlar; peki ama ya birbirinizi öldürmek istediğiniz zamanlar?

Artık fiziksel çekim yok!

Bir yere kadar zati hepimiz daha önceki sevgililerimizi hoşlanmaz miyiz? Ama bu hala başımızı döndürdükleri anlamına gelmez. Arzu ve tutku ilişki sürecinde yoğunluğunu kaybeder. Bir de ilk kere değdiğiniz bir derinin neden olduğu coşkuyu usunuza getirin.

Öbür alternatifler ilginize sürüklemişti.

Hala daha önceki sevgilinizle ilgilendiğinize emin misiniz? Ama başkaları ile flört etmediniz mi? Hatta çıktınız ya da çıkmak istemediniz mi?

Peki şimdi neden yine onu istediğinizi düşünüyorsunuz, çok da fazla alternatifiniz kalmadığı için mi? Bir kere daha sınamak manalı mı geliyor, yazının devamını okumadan o kadar tez etmeyin!

En genel sorunlardan birisi üstesinden gelememek.

İlişkinin hatırı için fertlerin kendilerine dair değiştirmeyi kabul edeceği şeyler olabilir. İki tarafın da memnun olacağı fedakarlıklar… Ama bazı şeylerin konuşularak ya da inkar edilerek üstesinden gelinemez.

Misalin siz çocuk istiyorsunuzdur ama o istemiyordur. Entelektüel olarak sizi tatmin edecek birisine lüzumunuz vardır, o ise bu mevzuda kendini yeterince yetiştirememiştir vb.

Beraber geçirdiğiniz zamanın bir kısmı sizi gerçekten mutsuz etmişti.

Şayet “Çok mutluyduk, başka bir deyişle genelde” diye konuşur ya da düşünürken bulursanız kendinizi, yüzde surat havlu atmalısınız!

Onu zati çoktan unutmuştunuz.

Duygusal olarak yolunuza devam ettiniz. Yine beraber olmanız, zati gördüğünüz bir filmi tekerrür izlemeye benzeyecektir ve elbette sonunu öğreniyorsunuz.

Dostlarınız ve aileniz ondan nefret ediyor!

Ufaladıktan sonra onun hakkında çevrenize anlattığınız makûs şeyleri unutmayın. Ve netice olarak, ona geri dönmenizi de kimsenin saygı ile karşılamasını beklemeyin. Siz bağışlayabilir ya da unutabilirsiniz ama sizi seven insanlar bunu yapamayacaktır.

Geçmiş geçmiştir!

Zira yine toplanmak her zaman makûs bir fikirdir. Yüzde 99 oranda makûstur, bu reel bir istatistik!

Bu aşk değil!

Dönmeyi düşündüren kalbinizdeki aşk değil, yalnızca alışkanlıklar olabilir. Bu nedenle kılıfı ararken aşkı seçim etmeyin, sonra aşka küser, tasa yanarsınız.

ETİKETLER:
YAZAR BİLGİSİ