Dikkat! Dolunay sizi nasıl etkileyecek?

18.07.2021
274
Dikkat! Dolunay sizi nasıl etkileyecek?

7 Kasım’da saat 00:24’de Güneş ve Ay Boğa- Akrep hattında karşıt açı yapacak ve 14 derece Boğa burcunda Dolunay alana gelecek.

Toprak elementinin sabit kaliteli burcu Boğa, para ve parasal kaynaklarımız, mülk varlıklarımız, toprak ve toprağa bağlı bedeller, dünyasal beş duyuya hitap eden kavramlar, uzun süreli kalıcı amaçlarımız, aşk, sevgi, konutluluk ve sanatsal kavramlardaki temennilerimizle alakalıdır.

Boğa- Akrep hattındaki enerjiler sahip olduğumuz bedeller ve başkalarıyla paylaştığımız kaynaklar arasında çelişkiler, kaygılar, farkındalıklar ve bazı mesullükler gündeme getirebilir. Parasal manevi güvenliğimiz için fazla talepkar davranabiliriz.

Vücutsal ve duygusal olarak daha alıngan olabileceğimiz gibi yeme, içme, beslenme ve parasal arzularımızda aşırıklar da kollanabilir. Aslan burcundaki Jüpiter’in uzak bir orb ile olsa da dolunay hattına kare açı yapıyor olması bu güdüleri çoğaldırabilir. Boğa burcu vücudumuzda boyun, ense, boğaz, bademcikler, ses telleri, solunum yolları, çene, kulak altı bezleri, tiroidi idarer. Bu bölgeler daha alıngan olabileceği için, özen göstermeli ve gözetmeliyiz. Bu bölgelerde yapılacak harekâtlardan uzak durmak daha doğru olacaktır.

dolunay.jpg

Dolunay Almach sabit yıldızı ile kavuşuyor. Bu yıldız Venüs ile alakalıdır ve Venüs’e ait mevzularda galibiyet verir. Parasal güven, zenginlik, emlak, mal ve topraktan elde edilen kazançlar, sanatsal, sosyal ve artistik galibiyet, popülerlik, cazibe, aşk, sevgi, cinsellikte doyum bu yıldızın vaadettikleri arasında yer alır. Ay Buteyn Ay durağında yer aldığı için aşk, sevgi, ilişkiler ve bayanlara müteveccih kavramlarda da pozitif olarak kabul edilir.

Dolunayın idareyici seyyareyi Venüs, Akrep burcunda hasar gördüğü bir meskende ve Güneş’e yakın olduğu için yanık pozisyonda… Bu gidişatta yukarıyada bahsettiğimiz kavramlarda şahsi benliklerin, hırsların ön tasarıya çıkabileceğiniz bazı çatışma ve gayretler içerisinde olabileceğimizi söyleyebiliriz.

Akrep burcunun signifikatörü Mars, Oğlak burcunda güçlü ve kararlı, üstelik Plüton’a doğru ilerliyor. 11-15 Kasım aralığında Mar Plüton ile kavuşacak ve Uranüs’e kare açı yapacak. Üstelik bu yarıyılda Venüs Akrep burcundaki Satürn ile kavuşacak. Parasal manevi güvenliğimizi tehdit altında sezebiliriz. İçimizde yakaladığımız arzu, istekler ve hırslar büyük bir patlama ve savaş çağrısı yapabilir. Bu parasal temenniler, para, toprak, sahip olduğumuz bedeller ile alakalı olabileceği gibi, aşk, cinsellik ve şahsi istekler ile de irtibatlı olabilir.

Boğa genel olarak yavaş bir burçtur, sabırlı ve inatçıdır. Yüzeysel gelip geçici kavramlarla ilgilenmez. Bir şeyi gerçekten istediği zaman da kolay kolay bırakmaz. Şayet gerçekten sahiplendiğiniz, istediğimiz kavramlar varsa bunlar için çaba edebilir, elde edebiliriz.

Dolunay bizi amaçlarımıza yanaştırabilir.

Dolunay zamanları Yeniayda doğan enerjilerin ve hedeflerin görünür hale geldiği zamanlardır. Bu dolunay evvelinde Akrep burcunda bir Yeniay ve Güneş yakalanması yaşamıştık. Sıradan bir yeniaya göre tesirlerin kat kat güçlü ve kalıcı olduğunu söyleyebilirim. Güneş yakalanması yazımda dolunayda karşımıza çıkabilecek kavramlardan da bahsetmiştim. Tekerrür gözden geçirilebilir.

Yakalanma anı haritasında Regulus sabit yıldızı yükseliyor. Bu en ehemmiyetli krallık yıldızıdır. Büyük efor, statü, galibiyet, liderlik özellikleri verir. Hakikatinde yükselende yer alması ünlü bireylere, lider ve idareyicilere de özel bir vurgu yapıyor. Şahsi olarak da amaçlarımıza erişme mevzusunda galibiyet şansımızı çoğaldırıyor. Ancak krallık yıldızları büyük zaferler verebileceği gibi bazı kıymetler de ister. Herşeyden evvel şahsi benliklerimize ve hırslarımıza dikkat etmemiz gerekir. Aksi halde büyük çıkışların, süratli inişleri de olabilir.

 

YAZAR BİLGİSİ