Dolunay tesiri ve burç yorumlarınız!

06.05.2021
23
Dolunay tesiri ve burç yorumlarınız!

17 Aralık’ta İstanbul saatine göre Ay saat 11:29’da Yay burcundaki Güneş ile karşıt pozisyona gelecek ve 25 derece İkizler burcunda dolunay alana gelecek. Senenin son dolunayı hava elementinde ve değişken enerjiler taşıyor. Bağlantı, hareket ve haberleşmenin yoğun olduğu bir zaman diliminde olacağız.

Dolunayın idareyici gezegeni Merkür Yay burcunda ve zekâsal olarak yüzeysel günlük detaylarla ilgilenmeden büyük vizyonlarla ilgilendiğimize işaret ediyor. Bu dolunayda eğitim, seyahatler, ticaret, yurtdışı, medya, yayıncılık, hukuksal mevzularda daha evvelden yaptığımız teşebbüslerden netice alabilir, farkındalıklar kazanabilir, kararlar alabiliriz. Dolunaylar bitirilme, netice alma ve mutasyon dönemleridir.

Yeni ay haritasında Balık burcu yükseliyor. İdareyici gezegen  Neptün ve şiron yükselen ile temas halinde. Bizi yaralayan kavramlar, yanılgılarımızla yüzleşebilir; hasar veren kavramları ve bağımlılıkları hayatımızdan çıkarabiliriz. Jüpiter ve Satürn arasındaki üçgen açı zorunlu sabır, güven ve manevi takviyeyi verebilecek pozisyonda.

İkizler burcu dolunayı İkizler ve Yay burcu başta olmak üzere Kova, Terazi, Koç, Aslan burçları için de pozitif tesirler taşıyor. Balık ve Başaklar bazı manevi çatışmalar ve zekâsal karmaşalar yaşayabilirler ancak bazı yanılgılarla yüzleşerek farkındalık da kazanabilecekler.

Dolunay ülkemizin haritasında on ikinci konutta  ve natal Ay ile kavuşum, natal Merkür Satürn ile üçgen pozisyonda olacak. Hukuk, yargı, tutuklular, cezaeviler ile alakalı bazı büyümeler süratlenebilir ve mutasyonlar alana gelebilir. Ay ile temas ulusumuzun öğrenmediği saklı kalmış bazı kavramların ortaya çıkabileceğini de işaret ediyor.

Dolunay günü bir vakittir retro harekette olan Uranüs düzeliyor ve şu sıralarda ülkemizin natal Mars’ının bütün karşısında onuncu konutta seyrediyor.Transit Mars ise Terazi burcunda ve natal mars üzerinde. İdare ve muhalefet arasında gerginlik, ülke içerisinde sıkıntılılık, ani vaziyetler alana gelebilir. Yılbaşına doğru dolunayın tetiklediği  kavramlarla beraber semandaki gerginliğin süratle çoğalması hepimizin tedbirli olması gereken bir yarıyılda olduğumuzu işaret ediyor.

Burç yorumlarınızı okurken, öz burcunuz ile beraber yükselen burcunuzu da takip ediniz.

KOÇ 21 Mart – 20 Nisan

Sevgili Koçlar, ikizler burcunda alana gelecek dolunay ile beraber  yurtdışı, eğitim, medya, yayıncılık, hukuksal mevzularda daha evvelden yaptığınız teşebbüslerin neticelerini alabilirsiniz. Maksat ettiğiniz bir seyahati veya tatili hakikatleştirebilirsiniz. Rastgele bir bağlantı makineyi ve arabayla alakalı büyümeler gündeme gelebilir.Kardeşleriniz ve yakın çevrenizdeki ilişkiler süratlenebilir ve bir çok haber alabilirsiniz.

BOĞA 21 Nisan – 21 Mayıs

Sevgili Boğalar,   İkizler burcunda oluşacak dolunay sizin sahip olduğunuz bedeller ve şahsi güveninizle alakalı yeni farkındalıklar kazanmanıza dayanak edebilir. Etrafınızdan size destek olan ve yanınızda olan şahıslarla ilişkilerinizi daha da sağlamlaştırabilirsiniz. Yeni hasılat olanakları veya bir borç veya krediyi ödeme mevzusunda yeni kaynaklar bulmanızda söz mevzusu olabilir.

İKİZLER 22 Mayıs – 21 Haziran 

Sevgili İkizler, dolunay sizin için senenin ehemmiyetli bir yarıyılına işaret ediyor. Yaşamınızın rastgele bir alanında başkalaşımlar ve mutasyonlar yaşayabilirsiniz. Özel ilişkilerinizle alakalı veya kariyerinizle alakalı süratli büyümeler yaşayabilir, haberler alabilirsiniz. İrtibatın süratlendiği bir süreçtesiniz, yakın etraf ilişkileriniz kuvvetlenebilir ve seyahatlere çıkabilirsiniz. Altı ay evvel yaptığınız bazı teşebbüslerden netice alabileceğiniz bir dönemdesiniz.

YENGEÇ 22 Haziran-22 Temmuz

Sevgili Yengeçler, dolunay iç dünyanızda kendinizle alakalı yeni bulgular yapmanıza dayanakçı olabilir. Zekâsal yaratıcılığınızı daha etkin hale getirebilirsiniz. Etrafınızda sizden saklanan bazı kavramlarla karşılaşabilir, iş ve çalışma etrafınızdaki bireyler hakkında yeni bilgiler alabilirsiniz. İlk başta sizi donakaltabilecek bu gidişat uzun vadede bereketinize olacaktır. Şahsi bakım, sağlık,şifa emelli sağlık hakimiyetleri yaptırabilir, sağlık kurumu, bakımevi gibi yerlerde bulunabilirsiniz.

ASLAN 23 Temmuz – 23 Ağustos

Sevgili Aslanlar,  dolunay ile beraber sosyal etrafınızda ve günlük hayatınızda bazı başkalaşımlar yaşamanız olasıdır. Bir vakit evvel maksat ettiğiniz bir seyahati asıllaştırabilir, dileklerinizi hakikatleştirebilirsiniz. Sizin için daha önceki ehemmiyeti kalmamış bir işi veya sosyal projeyi sonlandırabilir veya dostlarınızdan biri ile ilişkinizi tekerrür gözden geçirebilir, yeni karalar alabilirsiniz.

BAŞAK 24 Ağustos – 22 Eylül

Sevgili Başaklar, dolunay  iş ve kariyer hayatınızda ehemmiyetli açılımlar getirebilir. Bu yarıyılda yaratıcılığınız ve zekâsal becerileriniz çok etkin olacak. Özellikle bağlantı, reklam, medya, basın gibi mevzularda işinizin gelişimine katkıda bulunacak ehemmiyetli teşebbüsler yapabilirsiniz. Birden fazla iş veya öneriyle karşılaşmanız muhtemel. Aileniz ve konutunuz ile alakalı kavramlar vereceğiniz kararlarda tesirli olabilir.

TERAZİ 23 Eylül – 23 Ekim

Sevgili Teraziler, İkizler burcunda yaşanacak dolunay  medya, yayıncılık, hukuk, eğitim ve yurt dışıyla alakalı kavramlarda beklediğiniz haberleri getirebilir. Dolunay ile beraber kardeşleriniz ve yakın akrabalarınız ile alakalı sizi kaygı veren bazı mevzularda da sonuçlanmalar oluşabilir. Kendinizi daha iyi ifade edebileceğiniz, bağlantı eforunuzun yükseldiği bir süreçte olacaksınız. Arzu ettiğiniz seyahati veya tatili reelleştirme fırsatı bulabilirsiniz.

AKREP 24 Ekim – 22 Kasım

Sevgili Akrepler,  dolunay parasal kazançlarınız ve ortak hasılatlarınız alanını etkiliyor. Bir vakittir beklediğiniz hakkınız olan bir para veya borç ödemesi elinize geçebilir. Araba almak için kredi sürükleyebilir veya yakın etrafınızdan destekler bulabilirsiniz. Bazı akrepler bu yarıyılda bir sağlık problemi sebebiyle tıbbi bir harekât da geçirebilirler. Burcunuzdaki Satürn ve Jüpiter arasındaki pozitif görünüm uzun vadede sizi destekleyip güçlendiriyor.

YAY 23 Kasım-21Aralık

Sevgili Yaylar,  İkizler burcunda yaşanacak dolunay ikili ilişkiler ve ortaklılarda bazı sonuçlanmalar getirebilir. Dolunayın idareyici gezegeni sizin burcunuzda. Kendinizi daha rahat ifade edebileceğiniz ve ilişkilerde tanımlayıcı olabileceğiniz bir süreçtesiniz. Yakın etraf irtibatınız çoğalabilir ve seyahate çıkabilirsiniz. Bunun yanı gizeme medya ve yayıncılık ile uğraşan Yaylar, yeni parasal kaynak yaratabilecek fırsatlarla karşılaşabilirler.

OĞLAK 21 Aralık – 20 Ocak

Sevgili Oğlaklar , İkizler burcunda oluşacak dolunay sıhhatiniz ve günlük yaşam kumpasınız, beslenme programınız ile alakalı yeni kavramları hayatınıza taşıyabilir. Sahip olduğunuz evcil hayvanınızın sıhhati ile ilgilenmek zorunda kalabileceğiniz gibi, yaşamınıza yeni bir evcil hayvan da dahil edebilirsiniz. Yanınızda çalışan takviyeciniz ile alakalı büyümeler olabilir ve çalışma şartlarınız etkilenebilir.

KOVA 21 Ocak – 18 Şubat

Sevgili Kovalar,  İkizler burcunda sizi pozitif etkileyecek bir dolunay yaşayacaksınız. Aşk ve duygusal hayatınızdaki pozitif büyümeler iş ve aile hayatınızı da destekleyebilir. Bağlantı makineleri ve arabayla alakalı yenilikler ve başkalaşımlar gündeme gelebileceği gibi neşeli bir seyahate de çıkabilirsiniz. Uğraştığınız bir sanat dalı veya özel bir hobinizle alakalı yaptığınız çalışmaların dolunay ile beraber tanıtımını yapıp, göz önüne çıkmasını da sağlayabilirsiniz.

BALIK 19 Şubat – 20 Mart

Sevgili Balıklar, ikizler burcundaki dolunay duygusal olarak hassasiyetinizi çoğaldırabilir. Aile aboneleri, ebeveynler ve yaşadığınız konut ile alakalı bazı süratli büyümeleri hayatınıza taşıyabilir. Sağlık problemi olan bir aile abonesi ile ilgilenebilir, ya da konutunuzu taşımaya karar verebilirsiniz. Bu yarıyılda bazı Balıklar konut ve bürolarında ehemmiyetli başkalaşımlar yapabilirler.

Sevgilerimle

Astrolog Demet Baltacı

www.bilincokulu.com

 

 
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.