Dudak Boyası sürme teknikleri nelerdir? Dudak Boyası nasıl sürülür?

06.06.2021
25
Dudak Boyası sürme teknikleri nelerdir? Dudak Boyası nasıl sürülür?
Makyajın bitiricisi olarak kabul edilen makyaj mahsulü dudak boyası olarak kabul edilmektedir. Her ne kadar kolay gibi görünse de reelinde dudak boyası sürmeninde bir adabı var!

Doğru ton yanlış dudak boyası tercihi!

Bazıları dudak boyasının kendisine yakışmadığı için dudak boyası sürmeyi seçim etmez fakat burada yanlış olan deri tonuna uygun olmayan dudak boyasıları seçim etmesinden kaynaklanmaktadır. Şunu unutmayın turuncu alt tonlu kırmızılar sıcak tonlu ciltlerde, mavi tabanlı kırmızı dudak boyasılar ise soğuk tonlu derilerde hoş durmaktadır.

1515756415-mFuR.jpeg

Makyajın en büyük bitiricisi olan dudak boyası hemen hemen her kadının çantasında yerini almaktadır. Fakat dudak boyası sürerken yaptığımız ya da fakında olmadığımız yanılgılar vardır işte o kusurlarından bir kaçı…

1515756412-zAET.22

En çok kusurlardan bkocamanda dudakları ıslatmak!

Kurumuş dudakları canlandırmak ve birazda bakım yapmak emelli dudaklarınızı dudak boyası sürsenizde sürmesenizde ıslatmanız gerekmektedir. Eğerki dudak boyası sürmek istiyorsanız bu operasyondan evvel dudaklarınızın gereksinimi kadar ıslatmalısınız. Dudak bakımınızı sıçramayın!

1515756413-25bn.24

Peeling!

Bu bir yerden tanıdık geliyor olmalı! Evet dudaklarınıza peeling yapmayı unutmayın nasıl her gece cilt bakımınızı yapmadan uyumuyorsanız yeniden aynı biçimde 3 günde bir cildinize yaptığınız peeling gibi dudaklarınıza da peeling yapmalısınız. Dudaklarınızdaki kuru tenleri arınmak için oldukça tesirli bir usuldür. 

1515756413-jv7E.26

Dudaklarınıza yeteri kadar dudak boyasını yedirmemek!

Dudak Boyasınızın hem daha kalıcı olması için hemde dolgun ve hoş görünümlü dudaklar için bir kere dudak boyası sürmeyle ne yazık ki harekât bitirilmiyor. Dudaklarınıza yeteri kadar dudak boyası sürdüğünde birbirine yedirerek dudak boyasını yedirdiğinizden emin olun!

1515756414-BJnW.jpg

Daha kalıcı bir dudak boyası için dudak kalemi!

Özellikle koyu dudak boyası süreceğiniz bir günde kesinlikle dudak kalemi kullanmalısınız. Dudak kalemi cildiniz ve dudak çizginiz arasındaki bariyeri sağlamaktadır. Süreceğiniz dudak boyasını taşırmamak için ilk olarak dudak kalemiyle bariyer oluşturabilir, aynı zamanda dudak boyasınız çıktıktan sonra çizgili bir görünüm elde etmemek için dudaklarınızın içini de boyayabilirsiniz.

1515756414-SFwy.jpg

Dudak Boyası sürerken nerden başlanır?

Genellikle dudak kalemi kullanmamak ve dudak boyasını taşırmamak için dudak boyası sürmeye ilk olarak çerçeve yapmaya çalışırız ama reelinde bu yanlış bir başlangıçtır. Dudağınızı bir merkez olarak düşünün ve dudak boyası sürmeye dudağınızın merkezinden başlamalısınız, başka bir deyişle iç kısımdan dışa doğru sürmelisiniz. 

1515756415-0rix.jpg
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.