Dudak etrafında siyah nokta yaradılışı alerjiniz olabilir!

05.05.2021
33
Dudak etrafında siyah nokta yaradılışı alerjiniz olabilir!

Genellikle ergenlik yarıyılında sıkılıka şikayet edilen siyah nokta problemlerine neden olan bir çok faktör bulunmaktadır. Peki sıklıkla meselelen dudak etrafında siyah nokta neden olur? Gibi suallerin yanıtını elmaelma.com olarak bir araya getirdik. Bireyden şahsa göre değişen ve bir çok neden bağlı olan dudak etrafındaki siyah nokta yaradılışları gerek alerjik gerekse muhtelif alışkanlıklara bağlı olarak değişebilmektedir. İşte dudak etrafında oluşan siyah noktaların sebepleri…

DUDAK ETRAFINDA SİYAH NOKTA NEDEN ÇIKAR?

Dudak etrafında çıkan siyah nokta nedenler bir çok etmene sahip olmakla birlikte bunlardan yaygın olarak gösterilen nedenler arasında sigara dumanı ve sigara dumanına çok fazla maruz kalıp kullanmak olarak bilinemktedir. Aynı zamanda biz bayanların sıklıkla gün içerisinde kullandığımız makyaj mahsullerinin gün sonunda yeteri kadar cilt pakliğinin yapılmaması zamanla o mahsullerin dudak etrafında birikerek siyah nokta yaradılışına zemin hazırlamaktadır. Sıklıkla cilt problemlerinde edilen şikayetler arasında görülmesiyle aynı zamanda hormonel yetersizliklerin yaradılışı da yer almaktadır. 

Ergenlik yarıyılı ile başlayan bu şikayetler çoğalmaktadır. Bu vaziyette şahıslarda genellikle hormon rehabilitasyonlarının yanı gizeme siyah nokta rehabilitasyonları yapılmaktadır. Sıklıkla şikayet edilen bu gidişatın sebepleri arasında aynı zamanda alerjik problemlerde neden olmaktadır. Alerjik meselelerin bulgularında genellikle kırmızı noktalar ve şişkinliklere alıştığımız bu bulguların yerini zaman zaman siyah noktalarda alabilmektedir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.