‘En yakın dostum beni seviyor, ben de onun en yakın dostunu…’

29.05.2021
32
‘En yakın dostum beni seviyor, ben de onun en yakın dostunu…’
.

.jpg

En yakın erkek dostun sana ilgi dinliyor ama sen onun dostuyla mı ilgileniyorsun?

Başın büyük tasada demektir. Bu tasadan kurtulmak için yapman gereken ufak tasarılar var.

Ya bu tasadan kurtulacaksın ya da bu tasaya tamamen saplanacaksın!

9049.jpg

Duygularından emin ol

İnsan hoşlandıklarını hiçbir zaman paylaşamaz. Sana olan sevgisi arkadaşlıktan mı geliyor, ilgi mi dinliyor bunu kesin olarak kavraman gerekiyor.

İşin aslında çok da kolay değil… Zira bu vaziyeti kendisine dahi itiraf etmemiş olabilir.

9050.jpg

Azıcık geri çekilme zamanı

Erkekler enez görünseler de alıngandırlar. Bayanların dostça sarılmaları, eğlenmeleri yanlış anlaşılabiliyor.

İlgi gördüklerinde çocuklar gibi mutlu olan erkekler, bu ilgi başka tarafa yöneldiğinde hemen kıskanç bir canavara dönüşebilirler.

Onun duygularından emin olmadan dostundan sevdiğini söylemeyin. Bu gidişat onu çok incitir ve aranızın açılmasına neden olur.

Yanlış kavrayabileceği içten tavırlardan kaçının ama sakın soğuk davranmayın. Kesintisiz onu ailenizden biri gibi gördüğünüzü söyleyin ki, sizi sevgili olarak düşünemesin.

9051.jpg

Yoksa onun için çok iyi bir ‘kısmet’ mi var?

Artık duygularından eminsin, sana çekemiyor, erkek dostlarıyla tanıştırmıyor ve o rahat tutumları yok oldu, sanki yeni tanışıyormuşsunuz gibi utangaç ve çekingen!

Telaşlanacak bir şey yok. Yalnızca yoğun ilgi bunu o vaziyete getirdi. Aslında oturup düşünce yaptığı şeyin absürt olduğunu kavrayacak. Seni gerçekten çok hoşlandığı için paylaşamamayı ama senin mutluluğunun onun için ehemmiyetli olduğunu, ikinizin arkadaşlığınızın her şeyin üstünde olduğunu görecek.

On a kesintisiz çevrendeki hoş kızlardan bahsedip, yakışacaklarını ve onu biriyle mutlu görmek istediğini söyle. Böylece senin ona karşı hiçbir şey sezmediğini kavrayıp, kendini geri çekecek.

İnsan en yakınındakine aşık olduğunu varsayır, ama işin aslı öyle değildir.
size yakın olan insanla zevkleriniz, alkışlarınız, yaptıklarınız, yaşama bakışınız, ve daha bir çok olgu ya bire bir aynıdır ya da çok eştir. ama aşk eşliklerden çok tersliklere sarihtir.

9052.jpg

Uygun civar yarat

Bütün usulleri sınadın ama nafile, sana olan ilgisi bir cinsli dinmiyor. Trip atmalara, küsmelere başladı.

Bu devrede kendini düşünmeye başlamak zorundasın. Sırf senden hoşlanıyor diye, beğenmediğin biriyle mi olacaksın? Biriyle mecbur sevgili olma vaziyeti seni dargınlaştıracağı gibi, onu daha da kıracak. Zira insan sevgili olarak hoşlanmadığı bireye içten ve iyi davranamaz.

Onun yakın dostunun da sana ilgisi olduğuna eminsen, üçünüzün dahil olacağı bir tasarı yap. Onunla iletileş, konuş, sevdiğini belirli et. Ne de olsa birbirlerinin duygularından haberdar değiller. Erkekler aşk öykülerini karşılık görmeden birbirlerine anlatmazlar.

Zamanla sizi birlikte görmeye alışıp, bu vaziyeti kabul edecektir. Bu esnada onunla da bir kız dostunuzu tanıştırıp, aşık olmalarını sağla. Makûsluk yaptığını düşünme zira sana dinlediği şey yalnızca ilgi…

9053.jpg
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.