Erkeğinizin bu mizaçlarını değiştirin

21.11.2021
19
Erkeğinizin bu mizaçlarını değiştirin

Hoşlanmadığınız özellikleri olmasına karşın ondan parçalamayı usunuzdan dahi geçiremiyorsunuz. Öyleyse onu çaktırmadan değiştirmenin yollarını deneyin. İşte size erkeklerin hoşlanmadığınız mizaçlarını nasıl değiştirebileceğinize dair altın ipuçları…

Makûs giyiniyorsa

“Bu giydiğin şeyle dışarı çıkmayı düşünmüyorsun değil mi” gibi aşağılayıcı ifadeler kullanmaktan kaçının. Ayrıca size makûs görünen, onun için bir stil ifade edebilir. Böyle sert ifadeler yerine onu manipülasyonu deneyin. Misalin, “Yaşamım mavi gömleğin sana çok yakışıyor” ya da “Şu gri ekibinin içine bu kravat ne kadar yakışır!” gibi ifadeler çok daha yapıcı ve özendirici olacaktır.

Pakliğe yeterince dikkat etmiyorsa

Fırçalanmayan dişler, çıkarıldığı yerde vazgeçilen giysiler ve ter kokusu…
Sıradan koşullarda, başka bir erkek olsa “Iyyy, iğrenç” diyiveririz. Ancak mevzubahisi olan sizin sevgilinizse azıcık uğraşmaya değer. Paklik gibi özbakım kabiliyetleri çocuklukta kazanılan maharetlerdir ve şayet siz erişkin birine bunları öğretmeye kalkarsanız ona analık ediyor gibi idrak edilebilirsiniz, bu da ilişkinizi negatif tesirler.
Öyleyse, anne olma değil, dürüst olma zamanı; rahatsızlığınızı sarihçe dile getirin! Dişlerini fırçalamaması ve dağınıklığı mevzusunda da dolaysız söylemleri seçim edin. Dağınıklığını davacıysanız, konutunuzun toplu halinin ne kadar huzurlu olduğunu ona anımsatın.

Elbiselerinize karışıyorsa

Siz onun elbisesine karıştığınızda, ondan nasıl bir davranış bekliyorsanız aynı biçimde davranın. Sert cevaplar, agresif tutumlar, surat asmalar yok! Mizahlı bir kadın olduğunuzu andırın ve espriyi işin içine sokun. Diyelim ki topuklu giymenize söyleniyor. O halde siz de, “Topuklu giymemi istemiyorsun ama biz kadınlar bu uzun çubukların üzerinde yürümek için yaratılmışız” diyebilirsiniz!

YAZAR BİLGİSİ