Erkeklerin ayrılık palavraları

11.11.2021
24
Erkeklerin ayrılık palavraları

Sevgili Olursak Dostluğumuz Bozulur

Günlerinizin çoğunu beraber geçiyorsunuz ama ne olduğu bilinmez bir ilişki yaşıyorsunuz ve gelip size diyor ki: “Benim için o kadar kıymetlisin ki sevgili olup senin dostluğunu kaybetmek istemiyorum” İnanmayın! Bunu söyleyen erkek, sizi samimiyetle beğenmedi; arkanızı dönüp gidin ve yaşamınıza devam edin.

Seni Beğeniyorum Ama Beraber Olamayız

Aşkınızdan can verip bitiyor, çok özlüyor, çok hoşlanıyor ama beraber olamazsınız öyle mi? Karşınızda, ürkek ve yalnız günler için sizi yedekte yakalamak isteyen bir erkek olabilir. Sakın inanmayın! Afaki yere yorulursunuz ve kendinizi haksız yere kabahatlersiniz.

Yanlış Zaman Yanlış Yerde Tanıştık

İşte yeniden yalnız günler için yedekte yakalamak isteyen bir erkek lafı daha: başka zamanda, başka bir yerde tanışsaydık olurdu ama şimdi olmaz. Neden acaba?

Kalbim Hep Seninle Olacak

Bölme konuşmasında söylenen normal palavralardan biri daha: kalbim hep seninle olacak! Eh, iyi madem benimle olacak neden gidiyorsun ki? Sizce de bu işte kocaman bir paradoks yok mu? Bu lafa inanmayın, kalbi sizinle kalacaksa kalsın; boş verin!

Yine Beraber Olabilir miyiz?

Parçalayıp barışmalar, parçalayıp barışmalar… “yine beraber olabilir miyiz, sınayabilir miyiz?” lafını kaç defa duydunuz? İlk defa söylüyorsa evet sınanabilir ama bunu iki, üç hatta dördüncü defa dinliyorsanız; inanmayın! Milyon defa da denesiniz bu ilişki olmayacak!

Kabullenin!

Size, “üzülmeyin” demeyeceğiz zira öğreniyoruz: ateş bir yere düştüğünde yakmaması muhtemel değildir… Üzülün, ağlayın, aşk acısını sonuna kadar yaşayın ama kabullenin: böldünüz! Bu süreci en yarasız haliyle atlatmak için ayrılık konuşmalarındaki palavralara kanmayın, o ilişki bitti ve önünüzdeki yeni aşklara yelken açın!

Ayrılık, ayrılık mazeretleri, ayrılık lafları

ETİKETLER: , , , ,
YAZAR BİLGİSİ