Galata Moda Şenliği 2012

17.07.2021
170
Galata Moda Şenliği 2012
….

.jpg
20 Aralık Perşembe günü, modayı caddeye taşıyan şenliğin ilk gün misafirleri arasında ELMAELMA da vardı.

Daha evvel Galata, Akaretler, Tepebaşı’nda yapılan şenliklere kıyasla Küçükçiftlik’teki GalataModa çadırı oldukça konforlu ve süsleyiciydi. Olanağı da modaseverler için bir avantaj.

Biz de oradayık efendim. Ve sizin için şenliğin nabzını yokladık. ELMAELMA’nın sizin için seçtiği özel parçalar geliyor şimdi.

33114.jpg
Yılan teni artık olağanlaşmış bir moda. Zımba ve çivi ayrıntıları çok da kısa olmayan zamandır bizimleler. Bilekten botlarlar herkesin ayaklarında.

Peki tam bu saydıklarımız neden bir arada olmasın? İşte size kırmızının başrolde olduğu yılan teni ayrıntılı çivili bilekten tasarım bir bot.

‘Baykuşlar’ artık bizden. Kolyelerde, küpelerde derken çantalarda da karşımızdalar. Füme bu portföye biz bayıldık!

36015.jpg
En kalabalık standlardan biri Berna&Rana Canok standıydı. Rengarenk parçaların arasında havanın soğukluğundan dolayı elimiz siyah bir pelerin pançoya gitti. Önden tek ilikli bu parçada kullanılan ten biyeler çok hoş.

36016.jpg
Takılar çoğu zaman kadını kadın yapan parçalar olur. Kimi zaman seksi bir hava katar, kimi zamansa çocuksu bir değiş.

Boynu bükük bu koca kafalı adamı ELMAELMA şenliğin en masum takısı duyuru etti.

36017.jpg
Bordo sezon başından beri ağırlığını koyan bir renk. Gardırobunuzda netlikle bordo bir parça bulundurmanız gerektiğini unutmadınız herhalde?

Henüz harekete geçmemiş olanlar içinse Ece Salıcı’nın kayık yaka uzun bordo giysisini öneriyoruz. Bel ve kol ağzı asimetrisine hayran kaldık.

36018.jpg
Lacivertin sihrine kapılanlara siyah bisiklet yaka uzun kollu, dalgalı etekli kısa giysi tasarımcımızın öne çıkardığı parçası. Tabii bizim de en beğendiğimiz.

36019.jpg
Siyah ve beyazın muhteşem geçimi ve asil birlikteğinin konuştuğu bir parça. Bu monokrom giysiyle kokteylin zarif kadınının kim olduğu belli.

36020.jpg
Yine bordolardan hele kadifelerden gözümüzü alamadık. ELMAELMA Hatice Gökçe’nin kadife egemen yaka uzun ceketine şenliğin gözdesi diyor. Ön kapama ayrıntıları uzaktan bakıldığında siyah kurdele görüntüsünü alıyor.

36021.jpg
Tasarım natürel ve dürüst olmalı. Yaratıcılığın hudut tanımadığına tanık olun!

36022.jpg
Şifon gömlekleri daha evvel bu kadar çağdaş gördünüz mü? Renk tercihlerine, manşetlere, düğmelere dikkat! Krep etekler de tiril tiril bir hava veriyor.

36023.jpg
Kadınların dahi özeneceği bir tasarım. Tamamen ten, modernize edilmiş bayağı bir erkek pabucu.

36024.jpg
GalataModa’da ‘Alemin Kralı’ Niyazi Erdoğan, kraliçesi de siz olun. ELMAELMA takımı oversize bu parçadan kendine aldı. Size de bu yıkamalı ¾ kol üst çok yakışabilir.

36025.jpg
Malum soğuklarda yün parçaları üzerimizden beceriksiz etmiyoruz. Yüksek bel yün pilili bir etek çıktı karşımıza.

36026.jpg
Şenlikte en çok zaman geçirdiğimiz stand Özgür Masur’unki oldu. Geometrik desen pililerle birleşince nasıl da zarif bir görüntü ortaya çıkmış? Üstü oversize basenden pilili inen kıyafete hayran kaldık.

36027.jpg
Kırmızı tafta uzun uzun tıpkı bir hediye kutuyu. Peki kazaklarında uzaylı forma girebildiğini görmüş müydünüz daha evvel?


36028.jpg
Tulumlar baştan alt ışılıyor. Kruvaze gelen tulum yılbaşı gecesi için idialı bir alternatif olabilir.

36029.jpg
Oxford kunduralar siyah ve beyazın masum birlikteliğiyle çıktı karşımıza. Günlük olarak da rahatlıkla kullanılabilecek bir parça.

36030.jpg
Simay Bülbül’şan yeri ELMAELMA için ayrı. Defilelerinde de her zaman sunumunda değişikliğini gösteren Bülbül’şan standında ilk bakışta darmadağınık diyebileceğiniz bir kombin var.

Kumaş uzun etek, payetli bir üst ve omuzlardan öne dökümlü inen siyah bir tarafı jakarlı parçalar.

36031.jpg
Mavi özgürlüğün rengidir. Maviyi kendine yakıştıran kadınlara sıran olmayan bir tunik seçtik. Siyah şerit ayrıntılarının kullanıldığı bir model bu.

36032.jpg
Küçük Gizemler dizisini sadece Büyükçınar’ın tasarımlarını görmek için izleyenler dahi vardı. Fransız krallık ailesinden gelen kahverengi tonlarındaki bu ceket için saygı duruşu istiyoruz sizden. Ne yapın edin, bu ceket sizin olsun!

36033.jpg
Ve takılarla tamamlıyoruz turumuzu. İnci taneleri ne kadar büyük, ne kadar kaba bir şeyin üstüne konsa dahi hemen kendi imzasını atar. Büyük ve kalın malzemelerle planlanan aksesuarların inci ayrıntılarını çok beğendik.

Bulut biçimindeki gold takılar da gözdelerimizdendi.

36034.jpg
YAZAR BİLGİSİ