Gelin makyajı yaparken nelere dikkat edilmelidir, Gelin makyajı nasıl olmalıdır?

26.05.2021
27
Gelin makyajı yaparken nelere dikkat edilmelidir, Gelin makyajı nasıl olmalıdır?

Yaşamınızın en özel gününde tam dikkatlerin üzerinizde olacağı gecede başka bir deyişle düğününüzde dikkat faktörüz gereken bir çok şey var. Bunlardan en ehemmiyetlisi olan gelin makyajınızı yaptırıyorsanız veya siz yapıyorsanız dikkat faktörüz gereken veya eğerki bir başkasına yaptırıyorsanız müdahale faktörüz gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Bu noktaları sizler için hazırladık.

KOYU RENK GÖZLER

Yaşamınızın en özel gününde aynı zamanda o günü temsil edeceğiniz giysiniz beyaz gelinlik olacağından dolayı makyajınızı daha soft ve sarih renklerde seçim etmelisiniz. Ancak koyu dumanlı göz makyajınızı seçim ederseniz o gece giyeceğiniz giysinizin rengi ile ters düşeceği için ters orantılı olacaktır. Hemde koyu renkli dumanlı göz makyajı sizi tam gece eğleneceğinizi hesaba katarsak olduğunuzdan daha bitkin ve yaşlı gösterecektir. Yaşamınızın en özel gecesinde yaşlı görünmenizi istemeyiz…

AĞIR DERİ MAKYAJINA DİKKAT!

Sizin için oldukça ehemmiyetli olan o gecede kendi makyajınızı kendiniz yapmak istemeyebilirsiniz. Ancak bu sizin her zamankinden daha ağır bir makyaj yaptırmak zorunda olduğunuz anlamına gelmiyor! Makyaj şahsa tek başına hoşluk kazandırmaz ancak hoşluğunuza hoşluk katar bu noktada sizin için özel olan bu gece saflığı temsil edeceğiniz için yerine göre hafif bir makyaj sizin için uygun olacaktır. Tabikide minik tefek hatalarınızı kapatabilirsiniz ancak bu kapatıcıyı kat kat süebileceğiniz anlamına gelmiyor. Yoğun bir deri makyajı cildinizde aksine çirkin bir görüntü oluşmasına neden olabilir. 

KOYU RENK DUDAK BOYASI  SKANDALI

Tabikide koyu renk dudak boyası asaleti ve duruşunuzu oldukça değiştirmenin yanında duruşunuzu sertleştirir. Aynı zamanda tehlike demektir. Cümbüşün dibini yaşayacağınız düğün gecenizde kesintisiz olarak dudak boyasınızı hakimiyet edip tazelemeye çalışmak yerine nude tonlarında dudak boyasılar seçim edebilirsiniz. 

TAKMA KİRPİK SKALASI

Takma kirpikler bakışlarınıza derinlik katmakla birlikte düğün gecenizde seçim edebileceğiniz pozitif seçimlerden bir tanesi olacaktır. Ancak takma kirpikler sizin gece süresince rahatsız olmayacak ağırlıkta olmalı ve fazla mübalağaya kaçılmamalıdır. Takma kirpik kullanacaksanız tek tek takılan natürele yakın kirpikleri seçim edebilirsiniz veya tam bir takma kirpiği ikiye dağılabilirsiniz. 

KAŞ MAKYAJINA DİKKAT!

Son zamanların popüler makyajlarından olan kaş makyajınızı özel gecede olabildiğince natürel yakalamalısınız. Düğün gecenizde flaşların patlayacağı gecede hırpalama gibi kaşlarla insan içine çıkmak istemezsiniz değil mi..

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.