Genç görünmek için ‘dik’leşin!

24.08.2021
140
Genç görünmek için ‘dik’leşin!
.

.jpg

Dik durmanın hem görünüm açısından daha seksi, hem de daha ağır başlı yaptığını öğreniyorsunuz. Peki gençleştiğinizi ve sıhhatiniz açısından size çok yaradığını öğreniyor musunuz?

20957.jpg

Dik durmaya alışın

Küçük metamorfozlar büyük sonuçlar

”Dik bir duruş, anında birkaç yaş daha genç görünmenizi sağlar” diyen Özel Spor Eğitmeni Kathryn Freeland, ayrıca bu duruşun sizi daha uzun boylu göstereceğini de belirtiyor. Dik durmak için en ideal egzersiz ağırlık ile kürek sürüklemek. Bunun yanı gizeme yürürken başınızı bir ipin ucundaymış gibi sezerseniz daha dik yürüyebilirsiniz.

20958.jpg

Her şeye değer

Şayet çok yoğunsanız ve yalnızca bir egzersize zaman ayırabiliyosanuz kalp atışlarınızı süratlendirecek olanı seçin. ‘The Ultimate New York Body Tasarı’ isimli kitabın yazarı ve spor uzmanı David Kirsch “Kumpaslı kardiyo egzersizleri sıhhatli bir kalbe sahip olmanıza, yağ ve kalori yakmanıza, sıhhatli, genç bir deriye sahip olmanıza dayanakçı olur” diyor.

20959.jpg

Üç kolay strateji

“Hafif aerobik hareketleri cildin elastikiyetini ve sıkılığını gözetmesine dayanakçı olan kolajenlerin üretimini süratlendiriyor” diye belirtiyor.Kilonuza ve boyunuza aynı oranda tesir eden ağırlık çalışmaları, hem kemik yoğunluğunuzu çoğaldırıyor, hem de osteoporoz tehlikenizi en az seviyeye indiriyor.Her gece en az yedi saat yatın. Uykunuzu aldığınızda bedeniniz daha süratli kalori yakıyor ve siz daha kısa zamanda zayıflıyorsunuz.    


Matt Roberts, “yüksek ölçüde içki aldıysanız, bunun yaptığınız spor egzersizlerine hiçbir katkısı olmaz” diyor ve ilave ediyor. “Haftada sekiz üniteden fazla içki harcamamaya özen göstermelisiniz. Yüksek ölçüde içki alındığında, bu fiziksel performansımızı tesirler ve ruhsal açıdan da daha pasifize olmaya itiliriz. Bu surattan özellikle perhiz yaparken içkili meşrubatlardan uzak durmaya özen göstermelisiniz.”

20960.jpg

Bunları yapmalısınız!

– Sabahları hem kilo aldırmayan hem de enerji veren bir kase yulaf harcayın” Matt Roberts.

– ”Koşmak yerine kan dolaşımınızı süratlendirmek ve bedendeki yağları yakmak için süratli yürüyüşleri seçim edin. Yürürken bedeniniz, koşarken olduğu kadar yorulmuyor, strese girmiyor ve eklemlerinizde sızılar alana gelmiyor” Matt Roberts.
 

20961.jpg
YAZAR BİLGİSİ