Gençlerin aşka bakışı

17.11.2021
17
Gençlerin aşka bakışı

İnternet civarında asıllaştırılan “Gençlerin Aşka Bakışı 2013” mevzulu ankete 17-32 yaş arasındaki 1135 üniversite talebesi katıldı. Ankete katılan gençlerin %91 bugüne kadar en az bir kere aşık olmuş ve %17’si ilk aşklarını 17 yaşında yaşadıklarını ifade etmiş.

Beraberler, Ancak Aşık Değiller

Ankete katılan üniversite gençlerinin %51’nin hali hazırda bir ilişkisi var. Ancak bir ilişki içerisinde olan gençlerin sadece %40 beraber olduğu bireye aşık. Beraber olduğu bireye aşık olmayan gençlerin oranı %9 iken, aşık olup olmadığı öğrenmeyenlerin oranı %12.

Gençlerin %85’i aşık oldukları bireye duygularını surat surata ifade etmeyi seçiyor. Ancak muhtelif nedenlerle aşkını telefonda açıklamak isteyenler de var. Bu gençlerin oranı ise %7.

Bakışlar Gençleri Etkiliyor

Karşı türün gözleri ve bakışları, gençlerin karşı türe aşık olmasındaki en temel etmen. Ankete katılan gençlerin %22’si ilk aşık oldukları bireyin gözlerinden ve bakışlarından etkilendiklerini ifade etmişler. Karşı türün dış görünüşünden etkilenen gençlerin oranı ise %11.

Aşkın Simgeyi Kırmızı Kalp

Ankete katılan gençlerin %13’üne göre aşkı en iyi ifade eden simge hala kırmızı kalp.

En Sevilen Ünlü Çift: Çağla Şikel – Emre Altuğ

Gençlerin Aşka Bakışı 2013” mevzulu anketin neticelerine göre üniversite gençliğinin en sevdiği aşık ünlü çift geçen sene olduğu gibi sarih ara ile Çağla Şikel ve Emre Altuğ çifti oldu.

Anket neticelerine göre ikinci sırayı Angelina Jolie ve Brad Pitt çifti alırken, en çok sevilen üçüncü çift ise Hevesim Onan ve Mehmet Aslantuğ çifti oldu.

En Beğenilen Aşk Şarkısı “Hastalıkta Sıhhatte”

Gençlerin en sevdiği ve duygularını en iyi ifade ettiklerini düşündükleri aşk şarkısı Mustafa Ceceli’nin “Hastalıkta ve Sıhhatte” olurken, ikinci sırayı yeniden Ceceli’nin “Sevgilim” isimli şarkısı oldu.

En Sevilen Aşk Romanı “Vicdanım Seni Çok Beğendi
En Sevilen Aşk Filmi ise “Konutum Sensin

En Sevilen Aşk Şiiri: “Ben Sana Mecburim”

Gençlerin Aşka Bakışı 2013” mevzulu anketin neticelerine göre üniversite gençliğinin en ğendiği aşk şiiri sarih ara ile Atilla İlhan’ın “Ben Sana Mecburim” isimli şiiri oldu.

ETİKETLER: ,
YAZAR BİLGİSİ