Gentest nedir neye iyi kazanç nitelikli yaşamın ipucunu veriyor!

05.05.2021
29
Gentest nedir neye iyi kazanç nitelikli yaşamın ipucunu veriyor!

Gentest nedir? Gentest ne işe bereket? Gentestin emeli nedir? Mevzu sıhhatli başka bir deyişle nitelikli uzun süreli bir yaşamsa bir çok usulü sınıyoruz. Özellikle bireylerin genetik yatkınlıklarının bulunduğu tehlikeli hastalıklardan kendilerini gözetebilmeleri için uygun yaşam tazı oluşturmaları gerekmektedir. Gentest hakkında merak edilenleri Gentest Enstitüsü Direktörü Dr. Serdar Savaş anlattı…

Birbirine benzeyen beslenme ve egzersiz alışkanlıklarına rağmen bir bireyde görülen bir hastalığın ötekisinde görülmemesinin temel sebebinin genlerde gizli olduğunu söyleyen Gentest Enstitüsü Direktörü Dr. Serdar Savaş, “Bu sebeple, birebir aynı yaşam stiline sahip iki şahıstan birinin tutulduğu bir hastalığa, öteki şahıs yaşamı süresince tutulmayabiliyor.” dedi.

Denk ölçüde tatlı yiyen iki şahıstan biri diyabet hastası olurken öbürünün olmaması, aynı ölçüde yağ harcayan iki şahıstan biri yüksek kolestrol sebebiyle kalp krizi geçirirken öbürünün kalbine ait bir şikayetinin bulunmaması gibi misallerde de görülebileceği gibi, genetik yatkınlık, hastalık yaradılışında kritik bir noktadadır.

gentest

Misalin, kimimizin değişik kanser cinslerine, kimimizin kalp damar hastalıklarına, kimimizin ise Alzheimer’a genetik olarak yatkınlığı vardır. Şahsi korunma sistemi, şahsa atalarından servet diyebileceğimiz bu hastalıkların ortaya çıkmasını başka bir deyişle alakalı genlerin çalışmasını yasaklayabilir. Bireyin bir hastalığa genetik yatkınlığı bulunmasına karşın, buna geçimli olmayan bir yaşam stili sürüyorsa, akciğer kanserine yatkın bir bireyin sigara içmesi gibi, hastalık kaçınılmaz bir hale kazanç. Bunu ‘hastalık eşiğinin geçilmesi’ olarak belirliyoruz. Günümüzde vefatların büyük bir kısmını oluşturan kalp hastalıkları, kanserler, diyabet, osteoporoz, beyin-damar hastalıkları da bu eşiğin geçilmesi, başka bir deyişle genetik etmenlerin yanında yaşam stili ve etraf ile alakalı etmenlerin de toplanmasıyla oluşmaktadır.

 HASTALIĞI ATLATMADAN SIHHATLİ BİR YAŞAM…

Şahıslar genetik yatkınlıklarını öğrenirler ve buna uygun bir yaşam tarzına özümserlerse, tehlike taşıdıkları hastalıklara karşı temkin alabilirler. Böylece yaşamlarını aile büyüklerinde ya da akrabalarında bulunan kronik rahatsızlıklardan uzakta sürdürebilirler. Biz Gentest ismini verdiğimiz şahsa özel tıp modelini bütün de bunun için büyüttük. Yalnızca kan ve idrar misali vererek faydalanılabilen Gentest sayesinde, bireyin genetik yapısını son derece detaylı bir şekilde çıkarabiliyoruz. Buna ek olarak, etrafsal etmenleri tanımlamak üzere yaşam stili tahlili de hakikatleştiriyoruz. Neticesinde, kalıcı yaşam stili farklılıkları, beslenme ve fiziksel etkinlik teklifleri sunuyoruz. Böylece şahıslar bir anlamda kendilerine özel bir kullanım rehberine sahip olarak ölümcül hastalıklardan korunmanın yanında, ihtiyarlamayı yavaşlatabiliyor, fazla kilolarından kalıcı olarak kurtulabiliyor, düşünsel, fiziksel, cinsel performansları apaçık biçimde çoğalmış olarak yaşamlarını sürdürüyorlar.

GENTEST..

Fertlerin genetik yapıları güzergahında sıhhatli, fit, uzun, nitelikli ve zinde yaşam sürmelerine dayanakçı olan Gentest, ‘şahsa özel tıp’ kavramının ilk somut misalleri arasında yer almaktadır. Yoğun Ar-Ge çalışmaları ile Türkiye’de geliştirilmiştir. Gentest, bireylerin ülkemizde vefatlara en çok neden olan hastalıklarla alakalı genetik olarak taşıdığı özel yatkınlıkları araştırmakta, birliktesi son derece detaylı bir yaşam stili tahlili de hakikatleştirerek, elde edilen neticeler paralelinde kalıcı yaşam stili farklılıkları, beslenme ve fiziksel etkinlik teklifleri sunmaktadır. Gentest’in yaş gruplarına, özel lüzumlara ve iş gruplarına göre dağılan bir hayli değişik cinsi bulunmaktadır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.