Görmezden gelinen kanser bulguları

23.04.2022
19
Görmezden gelinen kanser bulguları

Çağımızın en ehemmiyetli hastalığı olan kanser, erken teşhis edilmediğinde süratle ilerliyor ve ölümcül neticelere neden olabiliyor. Kanserin varlığını haber veren görmezden geldiğimiz, sıradan bulgular bulunuyor. Kanserden korunmak için bu bulgulara dikkat etmek oldukça ehemmiyetli.

Aralıksız öksürmek

Geçmeyen öksürük için bir hekime emin görünmelisiniz. Geçmeyen öksürük akciğerlerinizde bir problem olmasına veya akciğer kanserine işaret ediyor olabilir.

Aralıksız horlamak

Aralıksız horlamak, salgın olan bir nezlenin işareti olabilir. Ancak dikkat edin, zira aynı zamanda çok daha ciddi bir şeylerin olduğunun bir göstergesi de olabilir.

Aralıksız bitkin olmak

Kronik bitkinlik ve yorgunluk, demir yetersizliğinin bir bulgusu olabilir veya bundan daha da derin olup, daha ciddi bir hastalığa işaret edebilir. Bu sebepten dolayı emin bir hekime görünmeniz gerekmektedir. Losemi kanserinin en ehemmiyetli bulguları arasında aralıksız bitkinlik yer almaktadır.

İdrarda alana gelen başkalaşımlar

İdrar yapma alışkanlıklarınızda rastgele bir farklılık söz mevzusu olmaya başladıysa misalin; idrarınızı yaparken yanma hissi, idrarda alana gelen kanama, idrar renginde alana gelen başkalaşımlar böbreklerinizde makûs mizaçlı bir kistin varlığını işaret ediyor olabilir. Aynı zamanda erkeklerde alana gelen idrardaki başkalaşımlar prostat kanserinin bir işareti olabilir.

Cilt kirleri

Cildinizde oluşan benler ve kirletilmeler kesinlikle takip edilmelidir. Ben ve kir herkesin cildinde bulunmaktadır. Ancak benlerde ve kirlerde sihrime ve koyulaşma görmeye başladıysanız bu gidişat cilt kanserinin bulgusu olabilir.

YAZAR BİLGİSİ