Göz altı morluk ve şişliklerinizden kurtulun!

22.07.2021
239
Göz altı morluk ve şişliklerinizden kurtulun!

.jpg

Göz altı morlukları suratından hoş gözlerinizi gizlemek vaziyetinde kalmayın. Pratik teklif ile daha aydınlık göz altlarına sahip olabilirsiniz.

20158.jpg

Çok pratik bir uygulama ile göz altlarınızda ışıltıyı tutmanız olası. Bir çay kadehi sütü bir yemek kaşığı kuru nane ile kaynatıp buz kalıplarına dökün. Sabahları gözlerinizin altında takribî beş dakika masaj yapar gibi dolaştırmak en tesirli yöntemlerdendir.

20405.jpg

Akşamları ise kapsül halinde satılan E vitaminini göz etrafınıza masaj yaparak sürmeniz göz altınız için zorunlu nemi sağlayacak ve cildinizi yenileyecektir.

16674.jpg

Göz altı morlukları irsiyetsel olabileceği gibi dış tesirlere bağlı olarak da oluşabilir. Göz altı morluklarınız fazla apaçık bir hal aldıysa öncelikle uyku kumpasınızı gözden geçirmelisiniz. Kumpassız uyku veya çok uzun zaman uykusuz kalmak göz altı morluklarının yaradılışında tesirlidir.

13995.jpg

Aynı biçimde sürekli bilgisayar başında sabit bir noktaya bakmak da gözünüzdeki kılcal damarlarda dolaşım bozukluğuna neden olacak ve göz altındaki ince tende kendini koyu milleteler biçiminde gösterecektir.

22637.jpg

Dolaşımını süratlendireceği için bol su içmeniz çok ehemmiyetlidir. Ayrıca anemi gibi gidişatlarda da göz altı morlukları oluşabileceğinden kan sayımı yaptırmanız verimli olacaktır.

19985.jpg
YAZAR BİLGİSİ