Her hoşluk meselesine bir ‘kestirme’ çözüm

22.07.2021
116
Her hoşluk meselesine bir ‘kestirme’ çözüm
.

.jpg

Hoşluk gizemleri ehemmiyetlidir. Pratik hoşluk gizemleri daha ehemmiyetlidir!

Her an bir kırmızı halı merasimine katılacak kadar iyi ve ‘hazır’ görünmek için birkaç stratejiyi bilmeniz gerekiyor.

ELMAELMA bayanları her zaman harika görünecek.

18560.jpg

Şiş gözlere acil destek

Buzluğunuzda kesinlikle donmuş bir şeyler vardır, değil mi? Ya da belki bir buz torbası? Bizim nasihatimiz dondurulmuş bezelye… Ne ilgisi varı olabilir diye düşünenlere açıklayalım: Bezelyenin ufak taneleri poşetin içinde suratınızın biçimine göre konumlanır ve daha geniş bir alana tesir eder. Üstelik iz yapmaz.

İnce bir havluya seçtiğiniz dondurulmuş poşeti sarın ve 10 dakika süresince suratınızda bekletin. Kullanacağınız havluyu papatya çayıyla hafifçe ıslatırsanız, cildinizin için harika bir bakım terapisi de uygulamış olursunuz.

2381.jpg

Ağda evveli hazırlık

Ağda yaptıracağınız bölgeye, özellikle kaş gibi duyarlı bir noktaysa, hidrokortizonlu bir krem uygulayın. Bu uygulama duyarlı ciltlerin iltihaplanmasını maniler, tüylerin tek seferde alınmasını sağlar ve cildinize gevşetir. Ağdadan sonra da krem sürebilirsiniz.

İpucu: Regl yarıyılınızdan evvelki üç gün için ağda buluşması almayın. Hem tüylerinizin süratli çıkmasına neden olur, hem de daha çok acı hissedersiniz.

2382.jpg

Kırılan tırnağa tamir

Özenle uzattığınız tırnaklarınız rastgele bir nedenden kırılabilir. Şayet kırılan kısım kopup gitmediyse kurtarmak için geç değil.

Poşet çayların poşetinden bir parça kesin. Yapıştırıcıyla tırnaktaki çatlağın üzerine yapıştırın. Poşetin yüzeyi o kadar yumuşak ve incedir ki hemen tırnağınızın üzerinde kamufle olur. yapıştırıcı kuruduktan sonra evvel transparan renk oje sürün. Sonra tırnaklarınızı gönlünüzce renklendirebilirsiniz.

2383.jpg

Çirkin yanıklar için

Cildinizin bazı bölgeleri güneşe karşı daha duyarlıdır ve bölgesel olarak istemediğiniz bir renk alabilir.

Aslında çözüm çok kolay. Bir parça pamuğu natürel limon suyuna tamamen daldırın ve uygulama bölgesine masaj yaparak sürün. Limonun içindeki sitrik asit natürel bir açıcıdır ve cildinizi serinletir. Islak cilde yemek sodası sürerseniz de aynı tesiri yapar.

2384.jpg

Ojenin süratle kuruması için

Son dakika gelen bir parti davetine hazırlanırken bir cinsli kurumayan ojelerinizden şikayet mi ediyorsunuz? Ellerinizi buzlu suya daldırın!

Tırnaklarınızı sarih havada 2 dakika süresince kuruttuktan sonra buz dolu bir kovaya daldırın. Hem tırnaklarınız kuvvetlenecek, hem de süratle kuruyan ojelerinizin kalıcılığı artacaktır.

Önemli bir ihtar: Daha Önceki ojelerin kuruması seneler sürer! Kalınlaşmaya başlayan ojeleri kullanmayın.

2380.jpg
YAZAR BİLGİSİ