Hoş bir cilt için neler yapılmalı güneş kreminiz noksan olmasın!

16.08.2021
30
Hoş bir cilt için neler yapılmalı güneş kreminiz noksan olmasın!

Yazın gelişiyle fiziğimize olduğu sıhhatine de özen göstermemiz gerekiyor. Özellikle güneşin yoğun tesiri altında kalan cildinizin bakımı bu yarıyıl ekstra ehemmiyetli. Cildinizin rutin bakımında kesinlikle dikkat edilmesi gereken unsurlar var. En büyük definemiz olan cildimizin daha sağlıklı olması için yapılması gerekenleri içeriğimizde bulabilirsiniz…

Güneş kreminiz noksan olmasın

Havaların ısınmasıyla kendimizi güneşe daha fazla çıkıyoruz ve güneşin tesirlerine de daha fazla maruz kalıyoruz. Ancak cildimizi uzun zaman güneşe maruz vazgeçmek çok sağlıklı bir eylem değil. Bu sebeple dışarı çıkmadan öne güneş kremini tüm cildinize uygulamadan asla dışarı çıkmayın.

Uykusuz kalmayın 

İyi bir cilt ve yüksek enerji için yapmanız gereken uyku kumpasınızı oluşturmak. İyi bir uyku hem fiziksel hem de psikolojik çoğu sualinizi gidermenize destekçi olacaktır. Fiziksel olarak az ya da fazla yatmak sağlık için çok bereketli değildir. Günde vasati 8 saat uyku yeterlidir.

Kumpaslı biçimde arının 

Cilt bakımımızın neticesini görmek istiyorsanız aralıksız oldukça ehemmiyetli. Cilt probleminizi tanımlayıp, iyi gelecek mahsulleri kumpaslı bir biçimde uygulamanızın neticesini kısa zamanda göreceksiniz. Kumpaslı cilt pakliği sayesinde cildiniz gün içinde biriken tam lekelerden basitçe kurtulur.

Makyajınızı çıkarmadan yatmayın 

Cildimizin dinlenmesi ve hava alması için çok uzun zaman makyajlı kalınmamalı. Cildiniz için en iyiyi istiyorsanız cildinizi her zaman pak yakalamalısınız. Yağlanma, sivilce ve siyah nokta gibi meseleleriniz varsa makyajlı uyumamaya özen göstermelisiniz.

YAZAR BİLGİSİ