İhtiyarlamadan yaş alalım!

12.07.2021
118
İhtiyarlamadan yaş alalım!

.jpg

Buruşuklar yalnızca ihtiyarlamanın değil, yaşam stili ve yer çekiminin bir tesiridir. Bu surattan zamanın geçmesini durduramasak da cildimizi takvimlerden koruyabiliriz.

İnce buruşukların ve erken sarkmanın önüne geçebilmek için yapmamız gerekenleri öğrenelim.

28585.jpg

Güneş

İlkbaharla beraber tesirini gösteren güneşin sıcaklığını cildinizde sezmek çok hoştur. Fakat bu suratınızın kırışmasına neden olabilir. Bu sebeple dışarı her çıktığınızda iyi bir güneş kremi ve bir şapkayı bakımsızlık etmemelisiniz!

11748.jpg

Mimikler

Suratınız da olabildiğince mimiklere yer vermelisiniz. Özellikle sabah uyandığınızda absürt surat biçimlerine bürünün. Bu hem sizin sevincinizi yerinize getirecek, hem de cildinizin kırışmasını engelleyecek.

9245.jpg

Her şeyin düşmanı sigara!

Sigara yalnızca iç uzuvlarınızı ve dişlerinizi mahvetmiyor. Cildinizi bozup, hoşluğunuzu elinizden alıyor.

18948.jpg

Uyku

Uyurken de suratınız kırışabilir. Bunun en büyük sebebi yüzüstü bir biçimde uyumanızdır. Zira suratınızın bir kısmı her zaman baskı halinde kalır ve bu da buruşukluklara neden olur.

26756.jpg

Strese dikkat!

Yaşamınızdan stresi tamamen çıkartmanız muhtemel değil. Fakat olabildiğince sakin ve serinkanlı olmaya çalışmanız hem suratınızı, hem de sıhhatinizi korur.

23468.jpg

Uykusuz kalmayın!

Uykusuzluk kırışlığın bak düşmanlarından! Bu sebeple olabildiğince kumpaslı yatmalısınız!

21301.jpg

İçki

Ne kadar çok kapsasanız o kadar kırışırsınız. İçki suratınızın şişmesine neden olur ve sonra indiğinde gerilmesine ve kırışmasına…Yakın dostunuz Jack Daniels’ın bütün bir baş belası olduğunu fark edin, sabahları sizi baş sızısı ve daha fazla buruşukla baş başa vazgeçiyor.. Beraber takılmak için hiç de uygun bir adam değil.

7442.jpg

Nemsizlik

Kuru bir cilt çatlamaya ve pul pul dökülmeye hazırdır. Bu sebeple kırışması da kaçınılmazdır. İyi ıslatıcı krem bu meselenizi yok edebilir.

24170.jpg

Yer çekimi

Yer çekimi zaman geçtikçe bizi alta doğru sürükler. Bu kaçınılmazdır. Fakat buna olabildiğince geç teslim olamak elinizde. O surattan hasarlı olan şeylerden sakındığınızda yer çekimi sizi daha geç yakalayacak.

22275.jpg

Genleriniz

Ailenizde ki insanlar erken ihtiyarlıyor olabilir. Bu da sizi etkileyebilir. Gereken her şeyi yaparak bu vakti azıcık daha uzatabilirsiniz.

20330.jpg
YAZAR BİLGİSİ