İlişkilerde kabul etmemeniz gerekenler

13.11.2021
23
İlişkilerde kabul etmemeniz gerekenler

lişkilerde bazen istemediğiniz vaziyetler olabilir ancak karşılıklı fedakarlık ilişkinin iyiliği için olması gereken bir vaziyettir. Tabi bu her şeyi kabul faktörüz gerektiği anlamına gelmiyor. Bu cins tutumlarla karşılaştığınızda ilişkinizi bir daha değerlendirmeniz sizin açınızdan daha iyi olacak…

Kısıtlama

Bir ilişkide her iki tarafında denk olması gerekir. Sevgililer arasında iş parçalanmasında değişiklik olabilir ancak bu denksizlik değildir. Ancak gidişat gereklilik haline kazançsa ve bir taraf öteki tarafın üstünde baskı kurmaya başlarsa bu denksizlik olur. Devamlı olarak sevgilinizin isteklerini yapmanız ve onun dediklerine uymanız sizin ilişkide laf sahibi olmadığınız anlamına kazanç.

Şiddet

Şiddet hangi gidişatta olursa olsun asla kabul etmemeniz gereken bir tavırdır. Şiddetin uygulamanın hiçbir gerekçesi olamaz. Şayet erkek dostunuz şiddet gösterdiyse bunu bir kezlik olduğunu düşünmeyin. Size saygı dinleyen ve değer veren biri bu cins bir tavrı yapmaz. Ona ikinci bir şans tanımayın ve ilişkinizi tamamlayın.

Palavra

Palavra söylemek kandırmanın değişik bir cinsidir. İlişki içinde söylenen palavralar, ilişkinin bir palavradan ibaret olduğu anlamına kazanç. Size dürüst olmayan ve saklı gizli işleri olan bir erkekle mutlu olamazsınız.

Kandırma

Kandırmanın ehemmiyeti şahıstan şahsa göre değişir. Bazı bayanlar kandırmayı anlık yanılgı olarak değerlendirirken kimileri için kabul edilebilir bir gidişat değildir. Şayet sizde bağışlayan bireylerdenseniz bu mizacınızdan bırakın. Kandırma bir şahsın size ve kendisine olan saygı yetersizliğidir. Her erkek kandırır gibi sözler yalnızca gerekçedir. Bir kere kandıran her zaman kandırır. Size değer veren ve aşkınıza saygı dinleyen birisiyle beraber olun.

Değer

Bir ilişkide olduğunuz zaman karşılıklı olarak birbirinize saygı ve sevgi göstermelisiniz. Sizin ailenize veya dostlarınıza, erkek dostunuz lüzumlu değeri ve saygıyı göstermiyorsa bu gidişat size karşı olan saygı ve değerinide gösterir. Sizinle alakalı olan bazı gidişatlardan memnun olmayabilir ancak her zaman sizin iyiliğiniz için ılımlı yanaşmalı.

YAZAR BİLGİSİ