İlişkileri tamamlayan nedenler

13.11.2021
24
İlişkileri tamamlayan nedenler

Para

Çiftler arasında mesele oluşturan en ehemmiyetli mevzulardan biri paradır. Hakikatinde tüm insanlığın en büyük meseleyi bu değil mi? Tüketme ve tasarruf mevzubahisi olduğunda çiftler ihtilafın bütün ortasına düşerler. Şayet her ikinizde konuttaki tüketmelerden mesulseniz, aylık bir bütçe çıkarıp, bu payı ikiye dağılabilir ve geri kalanı dilediğiniz gibi harcayabilirsiniz. Ancak tek şahsın çalıştığı konutlarda her ay birinin istediğini almak gibi bir çözüm yoluna gidilebilir.

Kıskançlık

Şayet kıskançlık ilişkinizin sıhhatini tehdit eder ebada geldiyse, bu meseleyi çözmek için karşılıklı oturup konuşmanız gerekir. Güven problemi odaklı bir kıskançlık varsa, tarafların ılımlı adım atmaları mevzuya çözüm getirmekte takviyeci olabilir ancak mevzu daha rahatsız edici boyutlardaysa, profesyonel destek almayı deneyin.

Hıyanet

Bir ilişkide kandırma yaşandıysa, bu ilişkinin dönüm noktası demektir. Ayrılınması çok yüksek olasılık olan bu stil ilişkileri kurtarmak için, profesyonel destek almak ve yaşana o derin travmayı gevşetmek ve yeni bir sayfa açmak için en iyi yollardan biridir. Ancak bazen profesyonel müdahale dahi bu gidişatı kurtaramayabilir.

Üçüncü bireyler

İlişkileri hırpalayan en ehemmiyetli faktörlerden biri de değişik şahıslardır. Bunlar aile veya dostlar olabilir. İlişkinizdeki meseleleri, meseleyi yaşadığınız insanla çözebilirsiniz. Us danışmak ve tasalaşmak elbette hakkınız ancak reel mesele siz ve partneriniz arasındadır. Ailenizi ve dostlarınızı bu gidişata müdahale edebilir konuma getirmemelisiniz.

Candan Ünal

YAZAR BİLGİSİ