İlk buluşmada nereye gidilir

06.11.2021
26
İlk buluşmada nereye gidilir

İlk buluşma evveli gidilebilecek mekanlar hakkında veya yapabileceğiniz şeyler hakkında küçük bir tasarı yapıp bunu karşınızdaki şahısla paylaşabilirsiniz. Hem karşı tarafın tasarılama kasvetini üzerinden alır, hem de buluşmanın sevinçsiz geçme tehlikesini eksiltirsiniz.

Buluşma için seçeceğiniz mekan çok ehemmiyetli; hafif müzikler çalan bir şey yiyebileceğiniz bir cafe ya da restaurant uygundur. Yüksek sesli müzik çalan bir bar seçim ederseniz; birbirinizin ağzını okumak zorunda kalabilirsiniz. Şayet rezervasyon gerektirecek bir mekana gitmeye karar verdiyseniz, o zaman ihtiyatınızı evvelden alın. Zira yer bulamayıp kapı kapı gezmek, ilk buluşma için azıcık sevimsiz olur.

Buluşmaya süresinde gelmek çok ehemmiyetlidir. Daha ilk görüşmede “Şuradayım trafik var, azıcık gecikeceğim” tümcesini kurmaya başlarsanız makûs bir başlangıç yapmış olursunuz. Buluşacağınız yere gelmek için yol müddetine 15-20 dakika ilave edip daha erken yola çıkarsanız en iyisini yaparsınız.

Günün her saati buluşma için uygun olabilir. Hafta sonu bir brunch ya da iş çıkışı bir yemek, sevinçli ve güzel birkaç saat geçirme fırsatı olabilir.

Bir lokantaya gidecekseniz, yemek tercihiniz de ehemmiyetli bir detay. Soğanlı, sarımsaklı yemekler sipariş etmemeye özen gösterin, malum sonradan oluşacak ağız kokusu sizi itici kılabilir. Ayrıca, çok yağlı ağır yemeklerden de kaçının ki; midenizin sızısından daha ilk buluşmanız sizin için çekilmez olmasın.

Bol soslu bir burger ya da profiterol yemeyin! Ağzınızın kenarına bulaşacak, yerken çirkin görüneceğiniz şeylerden özellikle kaçının.

Fazla yemeyin. Hatta en iyisi buluşmadan 1-2 saat evvel hafif bir şeyler atıştırın ki buluşmada fazla iştahlı görünmeyin :

Salatanızı karıştırıp karıştırıp karşınızdakinin iştahını kapatacak biçimde hiçbir şey yememek de iyi bir fikir değil.

İçki sizi ne kadar gevşetiyor olursa olsun, bir bardaktan fazla kapsasanız hakimiyetiniz eksilebilir, söylemek istemediğiniz şeyleri söyleyebilirsiniz. Hakimiyetli olmakta fayda var.

İlk buluşmalarda güzellikler hoş olur. Belki ilk buluşma ismine ona küçük bir şey alabilirsiniz. Hedeflediğimiz öyle pahalı bir şey değil, küçük ağırbaşlı bir hediye. Mesela internette sohbet ederken üzerinde konuştuğunuz bir filmin DVD’si…

ETİKETLER: , ,
YAZAR BİLGİSİ