İşin uzmanlarından kilo verme tüyoları!

30.05.2021
33
İşin uzmanlarından kilo verme tüyoları!
…..

.jpg

Haftanın başında büyük bir azim ve iredeyle başladığınız perhiziniz daha haftanın sonuna dahi gelmeden bitiyorsa bir yerlerde büyük bir yanılgı yapıyorsunuz demektir. Her hafta uygulanan değişik perhizler ve yorucu sporlar işe yaramıyorsa bir de dünyaca ünlü 6 uzmanın sıhhatli kilo verme ipuçlarına bakın!

19290.jpg

İştahı eksiltmek için tatlı yeyin!

Çok rakamda bilim adamı sindirim sistemi üzerinde yoğun araştırmalar yapmıştır. Alınan neticelerde ise yemekten evvel alınan tatlının iştahı kestiği ve sindirim sistemi daha süratli çalışması sonuçu alınmıştır. Bu surattan dünyaca ünlü uzmanlar yemekten evvel tatlı yenmesini öneriyor. Yeşil sebzeler ve hoşlandığınız meyvelerden hazırlacağınız tatlılarla yemeğe başlayın!

13040.jpg

Seçtiğiniz eti sade bir biçimde harcayın!

Hoş ve fit bir görünüme kavuşmak istiyorsanzı işe buzdolabınızdan başlayın. Bol kalorili ve yağlı besinleri dolabın en ücra köşelerine kaldırın. Perhizin içinde kesinlikle etin bulunması gerektiğini belirten diyetisyenler, yemek için seçtiğiniz etin yağsız olmasına beyaz et ise tensiz olmasına dikkat etmenizi öneriyor.

20972.jpg

Baharatlarla öğünlerinize renk katın!

Değişik baharat karışımlarını salata ya da ana yemeklerinizde serbestçe seçim edebilirsiniz. Antioksidan açısından zengin olan baharatlar metabolizmanızın ve sindirim sisteminizin daha hzılı çalışmasına neden olacak.

19798.jpg

Damak tadınıza uygun beslenme saatlerinizi ayarlayın!

Her şahsın kesinlikle kendine ve bedenine göre perhiz seçmesi gerektiğini belirten dünyaca ünlü diyetisler öğünlerinizi renklendirmeyi size vazgeçiyor. Kalorili ve yağlı besinleri tamamen listeden çıkarılması gerekiyor. Karbonhidratlı ve protein ağırlıklı beslenmeniz gerekiyor. Hububatlarla meyveleri karıştırıp harika bir shake yapabilirsiniz!

3481.jpg

Hacmi büyük ama kalorisi düşük yiyecekleri seçim edin!

Limona bulanmış kocaman bir kase salata! Kulağa hiç masum gibi gelmese de reelinde ana öğünlerin arasında bolca harcanabilir. Hacim açısından büyük kalori açısından ufak olan besinlerin perhiz sırasında bolca harcanmasında hiç bir mahzur olmadığını belirten uzmanlar meyveleri ve salataları öneriyor.

11553.jpg

Kendinizi şımartacak bir gün seçin!

Evet bu kere gerçekten kararlısınız ve üzerinize yapışan ‘inatçı’kilolardan kurtulacaksınız. Ufak kaçamaklara göz yumarak tabiki… Sıkıcı perhiz programlarının arasında kendiniz için bir gün seçin ve yemeği arzu ettiğiniz yiyecekleri yeyin. Ufak atıştırmalıklar, ufak bir dilim pasta, ufak bir porsiyon soslu makarna…

14778.jpg
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.