Kadın ayrılıktan sonra en çok ne yapar

12.11.2021
35
Kadın ayrılıktan sonra en çok ne yapar

1. Hareket

Elbette her ayrılıktan sonra yaşadığınız şehri değiştiremezsiniz ama çoğu insan için içinde bulunduğu sahneyi değiştirmek, kırık bir kalbi onarmak için başlıca seçimlerden birisi. Yeniden de düşünmeden hareket etmemek gerekli. Yeni bir şehirde başlangıç, geçmişi arkada vazgeçmek için cazip görünse de ilk heyecan dindikten sonra pişmanlık yaratabilir.

2. Dekorasyonu yenilemek

İlk alternatife yakın ama daha çok daha önceki sevgilisi ile beraber yaşayan ve şimdi konutu yalnız kullanmaya başlayan kadınlar için… Bu büyümenin avantajları olacağı gibi birden boşluk hissi yaratacağından can sıkıcıdır da. Yine dekore etmek, ufak metamorfozlar da olsa, yalnız yaşamaya başlamak için bir çeşit sembolik atılım olacaktır. Üstelik yeni seçimler daha kadınsı bir çizgi izleyebilir ve yalnızca sizin şahsiyetinizin yansımaları olabilir.

3. Yeni bir hobi edinmek

Yine bekar olmak kendinizi iyi sezmenize neden olabilir ama yeniden de daha evvel beraber geçirdiğiniz zamanı şu an değerlendirmek için değişik yönelimlere gereksiniminiz olacak. Yeni bir hobi edinin, uzun zamandır bilmek, yapmak istedikleriniz için artık yeterince süreniz var. Sonunda yoga tutkunuzu asıl bir ritüele çevirebilir, kendi giysilerinizi dikmeyi sınayabilir ve hatta uzun zamandır istediğiniz İspanyolca kurslarına başlayabilirsiniz…

4. Ruhsal ve fiziksel temizleme

Ayrılıklar hakikatinde bir nevi yılbaşı gibi – uzun müddettir yapmak ya da değiştirmek istediğiniz şeyleri çözüme eriştirmek için çok uygun bir süreç. Uzun zamandır vejetaryen olmayı düşünüyor ancak bunun için zorunlu motivasyonu sağlayamıyor olabilirsiniz. Ve bu cins zorlu bir şeyin üzerine gitmek sizin için telkin edici olabilir. Ya da ilişkiniz sürecinde daha içinize kapanık olduğunuzu mu düşünüyorsunuz, işte daha çok insanla irtibata geçmek ve onlara güvenmeyi bilmek için doğru zaman.

5. Tatil, tatil,tatil

Yalnız ya da bir dostla beraber, hatta bir grup dostunuzla beraber, tekdüze yevmiye yaşamınızdan bir vakitliğine de olsa kurtulmak ayrılık sonrası yapılacaklar listesinin başında geliyor! Kaçmak diye nitelendirin isterseniz ama küçük bir hafta sonu kaçamağı ya da sırt çantasını derleyip Avrupa seyahatine çıkmak, kendi ufak dünyanızdan çıkarak bakış açınızı genişletmek için ideal.

ETİKETLER: ,
YAZAR BİLGİSİ