Kalp adaleyi irini nedir bulguları nelerdir kabakulak ve grip ile bulaşıyor!

05.05.2021
27
Kalp adaleyi irini nedir bulguları nelerdir kabakulak ve grip ile bulaşıyor!

Bedenimizdeki öbür adaleler nasıl iltihaplanıyorsa kalbin de iltihalanabileceğini öğreniyor muydunuz? Başlangıç olarak çok fazla ciddi görünmeyen bu rahatsızlık ilerleyen aşamalarda ciddi sağlık meselelerine yol açabiliyor. Kalp adaleyi irininde erken rehabilitasyon çok ehemmiyet taşıyor. Peki kalp adaleyi irini nedir? Bulguları nelerdir? İşte kalp adaleyi irini ile alakalı tüm merak edilenleri sizler için hazırladık! 

VİRÜSLER KASLARIN İLTİHAPLANMASINA NEDEN OLUYOR

Adaleler kalbin yüzde 90’ını kaplamaktadır. Muhtelif nedenlerden dolayı bedene yerleşen enfeksiyon virüsleri bu adalelere yerleşerek iltihaplanmasına neden olarak daha sağlıklı çalışmasını maniler.

KABAKULAK VE GRİP VİRÜSLERİ İLE BEDENE YERLEŞİR 

Bu hastalık zamanında rehabilitasyon edilmezse çok büyük meselelere yol açabilir. Kalp adaleyi irini kalp atışlarını da negatif etkilemektedir.Kabakulak ve grip gibi hastalıkların virüsleri ile bedene yerleşir ve kana karışır. 

KALP ADALEYİ İRİNİ BULGULARI 

Bu hastalığın en yaygın bulgusu kalp atışlarındaki kumpassızlık ve buna bağlı büyüyen göğüs sızısıdır. Kalp atışları bozuldukça deforme oranları çoğalır. Bu zararlarda kalıcı kalma olasılığı yüksektir.

FARKLI SESLER ÇIKMASINA NEDEN OLABİLİR 

Kalp atışları kumpaslı olmadığı zaman kalp kapakçıkları da bir müddet sonra şişer. . Kalp bir tamı ile birleşip atamadığından kan bir araya gelip damarlara geri akmaz. Bu da kalbi zorladığından farklı sesler çıkarmasına neden olabilir

ÖDEMLER AYAK BİLEKLERİNDE SIK GÖRÜLÜR 

Kalbin pompalayamadığı kan akciğerde birikir. Bu birikim bedenin muhtelif yerlerinde ödeme neden olur. Genellikle bu ödemler en sık ayak bileklerinde görülür. 

KALP ADALEYİ İRİNİ REHABİLİTASYON USULÜ!

Bu bulguları taşıyan hasta uzman hakimiyetinden ayrıntılı olarak geçmesi gerekmektedir. Bulgularla sağlık kurumuna giden hastayı öncelikle uzman ayrıntılı muayenelerden geçirir. Kalp adaleyi irininin virüslerden kaynaklandığı tespit edildiğinde buna göre ilaç rehabilitasyonuna başlanılır. Bu usulle bedendeki virüsler eksiltilmeye çalışılır. Bu hastalığa sahip olan şahısların beslenmelerine özellikle dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu hastalığın en iyi rehabilitasyon usulü ise aspirin ve yatak dinlenmedir. 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.