Kaşlar nasıl kalınlaştırılır? Kaş kalınlaştırmak için natürel usuller nelerdir?

20.07.2021
251
Kaşlar nasıl kalınlaştırılır? Kaş kalınlaştırmak için natürel usuller nelerdir?

Kalın kaş modası geçmiyor, bugünlerde herkes kaşlarını kalınlaştırmak için uzmanlardan dayanak alıyor. Sizde bir çok yol sınayıp galibiyetli olamadıysanız haberimiz bütün size göre! Bu kolay ve natürel usullerle kalın kaşlara kısa vakitte sahip olabilirsiniz.

Sarımsak ile kaş kalınlaştırma usulü

Sarımsağın kaşları besleyip kuvvetlendirdiği ve yeni kaş çıkardığı çok fazla öğrenilen ve sıkça kullanılan bir usuldür. Evvel kullanılmayan pak bir diş fırçasıyla kaşlarınızı, kılların çıkış güzergahında fırçalayarak masaj yapıp kaş diplerinizin azıcık kızarmasını sağlayın. 2 diş sarımsağı havanda hırpalayarak bir ölçü zeytinyağı ile karıştırın ve krem haline getirin. Bu kremi kaş diplerinize iyice yedirerek maske biçiminde kaşlarınızda vazgeçin. Yarım saat bu biçimde bekleyin ve sabunlayarak yıkayın. Gözleriniz azıcık yanabilir. Maskeyi haftada 1 kere uygulayabilirsiniz.

Nebatsal yağlarla kaş kalınlaştırma usulü

Zeytinyağı, fındık yağı, hint yağı, badem yağı, çörek otu yağı yahut E vitamini yağını kulak arınma çubuğuna daldırıp kaş köklerinize sürebilirsiniz. Bu yağların kaş köklerini besleyerek uyarma ve yeni kaş kıllarının çıkmasına zemin hazırlama özelliği vardır. Bu yağlar sayesinde kaşlarınız hem uzar hem de gürleşir. Ancak kaşlarınıza gelişigüzel yağ sürmekten kaçının çünkü bazı yağların kaş çıkarma yerine, kaş köklerini zayıflatarak mevcut kaşların da dökülmesine neden olma gibi bir özelliği vardır.

Islatıcı ile kaşları kalınlaştırma usulü

Yağ içeriği ve formülasyonundaki yağ oranı yüksek olan ıslatıcılar ve kremler de kaş köklerini besleyerek kıl yaradılışına ve kaş kalınlaştırmaya destekçi olabilir. Bu stil bir ıslatıcı edinerek gece uyumadan evvel kaşlarınıza yedirerek sürün ve yatın. Şayet kaş köklerinizdeki hücreler canlılığına gözetiyorsa, bu usulle yeni kaşlarınızın çıktığına şahit olabilirsiniz.

Vazelin ile kaşları kalınlaştırma usulü

Vazelinden de nebatsal yağlardan yararlandığınız teknikle yararlanabilirsiniz. Zira vazelinin de kaş kalınlaştırma ve besleme özelliği vardır. Aynı biçimde gece uyumadan sürüp, sabah kalktığınızda yıkayın.

YAZAR BİLGİSİ