Kiraz sapının bereketleri nelerdir kiraz sapı çayı nasıl yapılır?

05.05.2021
18
Kiraz sapının bereketleri nelerdir kiraz sapı çayı nasıl yapılır?

Yaz aylarının bırakılmaz meyvelerinden olan kirazın bereketleri saymakla bitmiyor! Hem görüntüsü hem kendi hoş olan kirazın reelinde beden sıhhatimize bir hayli verimi var! Son zamanlarda ödem atmak ve kilo vermek için kullanılan kiraz sapı reelinde başka bir hayli hastalığa da iyi geliyor! Uzmanlara göre kiraz sapı, cerahat önleyici ve idrar söktürücü bereketleri olan uçucu yağlar ve potasyum tuzları kapsamaktadır. Kiraz sapları ayrıca böbrek hastalığı, gut hastalığı ve romatizmayı rehabilitasyon etmesini öğrenilir. Serinkanlılaştırıcı tesire sahiptir ve kanı pakler. Ayrıca kireçlenme ve damar tıkanıklığına takviyeci olurken kolesterolü düşürür ve kilo vermede ve selülitlerde iyi bir dayanakçıdır. İşte kiraz sapının verimleri ve kiraz sapı çayının hazırlanışı…

VERİMLERİ

Asapları kuvvetlendirir ve böylece uyarıcı bir tesire sahip olur.
Çok suludur ve bu surattan susuzluk için iyi bir alternatiftir.
Böbrekler için çok bereketlidir ve böbrek taşı yaradılışını önler.
İdrar söktürücü özelliğe sahiptir ve bu çok fazla idrar yapmak zorunda bırakır.
Kanı pakler.
Romatizma, kireçlenme ve damar tıkanıklığına karşı çok etkilidir
Ağrıları giderme tesirine sahiptir Bir avuç dolusu aspirin yutmak yerine kiraz yenilebilir.
Kolesterolü düşürür.
Su yakalamadan kurtulmayı kolaylaştırmasından dolayı kilo vermeye takviyeci olur.
Sindirim daha kolay hale kazanç ilk olarak mide bozulmasına yol açabilir ancak, kısa bir müddet sonra bu bayağıya döner.
Ayrıca karaciğerler için de çok bereketlidir.
Kiraz sapı solunum yollarını açar ve öksürüğe ya da soğuk algınlığına tutulduğunda daha rahat balgam çıkarmaya takviyeci olur.

KİRAZ SAPI ÇAYI NASIL HAZIRLANIR?

Kiraz sapı çayı yapmak için yapılması gereken bir ölçü kiraz satın alınıp yaprakları ufalamalı ve bu yapraklar kurutulmalıdır ya da doğrudan kurutulmuş kiraz sapı alınmalıdır. Çayı demlemek için, 1-2 kaşık kurutulmuş kiraz sapı 5-10 dakika kaynatılmış 500 ml suya ilave edilir. Kiraz sapı çayı, bedendeki zehirli maddelerin daha iyi atılmasını sağlamak için ya her sabah ve akşam ya da yemek aralarında içilmelidir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.