Kış için 5 makyaj trendi

28.07.2021
113
Kış için 5 makyaj trendi

.jpg
Dumanlı kahverengi gözler, kan kırmızısı dudaklar, doğal yanaklar..

Gözler kalbin aynasıdır. Gözler makyajda baş tacıdır. Sansasyonel renklere, göz akdikeni ayrıntılara götürüyoruz şimdi sizi!

İşte makyaj trendlerimiz..

34670.jpg
Geleneksel kırmızı dudaklar yerini romantik görünümlü koyu tonlara vazgeçiyor. Bizim de hoşlandığımız gölgelerden birkaçını Dolce&Gabbana ve Nars’ın dudak boyasılarıyla sağlamak muhtemel.

Nasıl mı? Rengi dolaysız olarak dudağınıza uygulayın. Dudaklarınızı dikkat toplarken, yanaklarınıza daha bronz bir deri oluşturacak pudralardan kaçının.

Natürel ki, ‘Vampirella’ gibi bembeyaz bir görünümden bahsetmiyoruz. Yanaklara doğal tonlardaki pudranızı serpiştirmeyi umursamama etmeyin.

34671.jpg
Dumanlı gözler bayanların makyajında bedelli bir unsurdur. İhtişamlı bir tesirden uzak meblağ ve natürellikten hiç bir şey kaybettirmez.

Burberry’nin makyaj tasarımcısının anlattığına göre siyah göz kalemi ile küllü gölgeler ve kahverengi değişler sağlamak çok moda.

İlk olarak, buharlı görüntüyü zengin bir değişle, orta kalınlıkta bir fırça desteğiyle kahverengi gölgeleri dağıtarak yapın.

34672.jpg
Normallikten uzağız. Gözlerinizin bu makyajı büyüleyecek!
Baskın ve mübalağalı bu görünüme kavuşmak o kadar da güç değil. Saf siyah bir göz kalemiyle bu makyaj muhtemel.

Sezonun en dikkat çekici kedi gözleri, göz kapağınızın tamamını kaplayacak. Bunun için gözlerinizin bitiminden kaşlaınıza doğru bir kavisle kuyruk görüntüsü yapmak gerekiyor.

Gözün alt kısmına ise, gözlerinizi ortayacak biçimde ve göz içine taşırmayarak kalem sürüklemeyi de umursamama etmeyin.

L’opéal Paris’in liquid eyeliner’ını kullanarak bu makyajı yapabilirsiniz.

34673.jpg
Esmer olanlara netlikle önereceğimiz bir göz makyajı var sırada. Göz kapaklarına altın değişlerle ışıldayacağınızı garantiediyoruz.

Dior ve Dolce&Gabbana’nın defilelerinde es geçmediği makyajdaki püf nokta, göz içlerinize altın göz kalemi kullanmak ve iç kısma gelmeyecek biçimde siyah göz kalemiyle bu görünümü vurgulamak.

Gözlerde doreler konuşurken yanaklarınızın doğal pembeliğini es geçmeyin diyoruz. Sarih bir deriye sahipseniz bej-goldu tonlarını deneyin, bu suratınıza ışık vercektir.

34674.jpg
Evet, yeşil! Yeşil ama hem şık hem de zengin bir görünüm. Mücevherlerdeki yeşilller gibi.. Çıtır çıtır bir yeşilden laf ediyoruz.

Jason Wu’da kullanılan bu göz makyajını, biz gördüğümüzde bayıldık! Zümrüt yeşili gölgeleri o kadar zarif duruyor ki!

Bu görünümü elde etmek içinse, göz kapaklarınızı kaşlarınıza doğru vurgularla boyamanız gerekiyor. Başka Bir Deyişle köşelere doğru kanatlı bir gölge oluşturmak gerekli.

Daha tatlı bir efek için de, göz kapaklarınıza bakır-metal ya da füme tonlarında far kullanabilir, üst kısımlarına da zümrüt yeşili vurguları, fırçanızla boyayabilirsiniz.

Göz makyajınızı siyah tonlarındaki bir maskara kullanarak bitirmeyi es geçmeyin.

34675.jpg
YAZAR BİLGİSİ