Koç burcunda Ay yakalanması….

06.05.2021
24
Koç burcunda Ay yakalanması….

8 Ekim’de Güneş ve Ay Koç-Terazi dingilinde karşı karşıya gelecek ve 15 derece Koç burcunda dolunay Ay Yakalanması alana gelecek.

Saros 127 no’lu bu Bütün Ay Yakalanması reelinde iki sene içerisinde yaşayacağımız tedrad olarak adlandırılan dörtlü bir serinin ikinci yakalanması olacak. İlk tutulmayı 15 Nisan’da yaşamıştık. Bu yaşayacağımız ikinci tutulmanın ardından önümüzdeki sene 4 Nisan’da ve 28 Eylül’de Koç-Terazi hattında Bütün ay yakalanmaları yaşayacağız. Üst üste dört kere yaşanan  Ay yakalanmaları ender tesadüfüldüğü için ehemmiyetli kabul edilmektedir.

Bütün Ay Yakalanmasında dünyanın gölgesi Ay’ı tamamen kapatır. Bu kapanma ne kadar fazla ise yakalanma o kadar tesirli olacaktır. Güneş eril enerjiyi temsil ederken, Ay dişi enerjiyi gösterir. Ay yakalanmaları bu sebeple bizim için daha özel olan, duygularımıza hitap eden mevzulara parmak basar.

Ay bilinçaltımızı da temsil ettiği için bu yarıyıllarda birey kendi duygu ve düşünceleriyle de yüzleşir, bazı farkındalıklar yaşar. Bağımlılıklarımız, güvenliğimiz, fobilerimizle yüzleşmemize neden olan bazı kavramlarla karşılaşabiliriz. Saros döngüleri 18-19 senelik yarıyıllarda ve 9 senelik ara yarıyıllarla yaşamımızda eş tesirlere yol açabilecek enerjiler ortaya çıkarır.

Doğum haritalarımızda yakalanmaların düştüğü bölge ve haritamızda seyyarelerle temasları yaşayacağımız olaylar hakkında bilgi verir. Koç burcu Ay yakalanması Ateş elementinde ve lider kalitede bir yakalanma. Enerjiler süratli, etkin, girişken olduğu için bu tutulmanın tesirlerini de yaşamlarımızda ani, şiddetli ve şok edici bir biçimde tecrübeleyebiliriz. Hatta lider yakalanmalar yakalanma asıllaşmadan bir ay evvelinde de işaretlerini verirler.

Yakalanma haftası ve yakalanmadan bir ay sonrası 8-15 Kasım aralığı da bu yakalanma enerjileri yoğun sezebileceğimiz  günler olabilir. Yakalanmalar izlendiği ve doğum haritasında temas ettiği ülkelerde daha fazla tesirli olur. Bu tutulmaPasifik Ummanı, Kuzey Amerika’nın batısı, Avustralya ve Asya’nın kuzeydoğusundanizlenebilecek.

Yakalanma sırasında Ay Erreşa Ay durağında, Alpherat sabit yıldızı ile birleşiyor. Daha Önceki bilginler Erreşa Ay durağında başlanan işlerin pozitif olacağını belirtmiş. Alpherat yıldızı ise bağımsızlık için çaba ve cesaret sağlayan, onur ve popülerlik veren bir yıldız.  Yakalanma anı haritasında Oğlak burcu yükseliyor. Ay ile birleşen Uranüs Güneş ile karşıt pozisyonda. 

Bu yakalanmada Uranüs’nam enerjisini çok fazla sezebiliriz. Uranüs ne yapacağı muhakkak olmayan, sürprizli bir seyyaredir. Çok şiddetli, ani, afallatıcı iyi veya makûs kavramlarla bizi karşılaştırabilir. Değiştirici ve karşı konulmaz enerjilerle alıştığımız bir çok davranış kalıplarına ve yaşam modellerine veda etmemiz gerekebilir. Bu başkalaşımı ne kadar acele kabullenirsek işimiz de o kadar kolay olacaktır, aksi halde çok eskiyebilir, sarsılabiliriz. 

Yıldırım ile ünlü Uranüs hava koşullarını da etkileyebilir. Mars ve Jüpiter ile üçgen açı yaparak enerjisini kuvvetlendireceği için, bol şimşekli, kasırgalı, yağmurlu bir yarıyıl bizi bekliyor gibi. Natürel  bu gidişat su baskın ve toprak kayması, yıldırım düşmesi gibi hasar verici gidişatlar da yaratabilir.

VENÜS LAF SAHİBİ

Haritada Terazi burcunda yerleşen Venüs çok güçlü ancak Güneş’e çok yakın gidişatta olduğu için azıcık hasar görüyor.

Yine de kendi burcunda olan ve Güneş’in dispozitörü Venüs oldukça laf sahibi görünüyor. Haritanın yükselen noktasına ve burada yerleşen Plüton’a yaptığı kare açı Venüs ve Terazi burcunun temsil ettiği ilişkiler, işbirlikleri, ortaklıklar, siyaset, siyaset, uyuşmalar, kontratlar, hukuk, davalar vb. alanlarda güçlü mutasyonlar, baskılar yaratabilir. Uranüs enerjisi kopartıcı tesiriyle artık yaşamımızda bizim için lüzumlu olmayan ilişkileri tamamlama cesareti verebilir.  Yakalanma idareyicisi Mars’ın Yay burcundaki meskeni oldukça pozitif. 

Güneş, Ay ve Jüpiter ile yaptığı pozitif görünümler iyimser, girişken enerjiler taşıyor ve tutulmanın pozitif etkisini çoğaldırıyor. İlk başta bizi kaygı veren ve donakaltan büyümeler, çok neşeli ve sürpriz olaylara da zemin hazırlayabilir. Oldukça hareketli, esrarengiz, eşi az rastlanır bu gökyüzü şahsi olarak bir çok şahsın yaşamında mukadderatsal ehemmiyetli başkalaşımlar yaratabilir. Yakalanma eksenleri ve ateş üçgeni arasında oluşacak uçurtma açı kalıbı, tüm enerjisini Güneş’e verecek.

HANGİ BURÇLAR ETKİLENECEK?

7-10 Ekim Terazi ve 5-8 Nisan Koç burçları bu yakalanmadan ehemmiyetli tesirler alabilirler. İkinci dekan Oğlak ve Yengeç burçları da ehemmiyetli başkalaşım enerjileri alırken, Aslan, Yay ve Kova burçları da neşeli olaylarla karşılaşabilirler. Yakalanma sırasında Akrep burcundaki Merkür retro pozisyonda. Çok ehemmiyetli bir açısı yok. Astroid Juno ile kare açı, Neptün ile üçgen açı oluşturuyor.

Zihnimiz daha önceki mevzulara takılabilir; bu Juno sebebiyle eş veya ortak olabilir. Bazı saklı gizemler, esrarengiz rivayetler dinleyebiliriz, şüphe ve kıskançlık gibi duygular kasvet yaratabilir. İlişkileri gözden geçirmek, meseleleri konuşup çözmek için değerlendirebiliriz bu vaziyeti. Merkür Neptün kontağı hasarlı düşünceleri vazgeçmek, küskünlükleri bağışlamak, affetmek için takviyeci olabilir. Kendimizi gözden geçirip nerede yanılgı yaptığımızı bulabiliriz, reelinde çok içe dönük ve güçlü olan sezgilerimiz bize yol gösterici olabilir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.