Konutta yapabileceğiniz 3 tenis topu egzersizi

15.06.2021
140
Konutta yapabileceğiniz 3 tenis topu egzersizi

.jpg
Kilo vermek her zaman zevksiz ve güç egzersizlerle olmak gidişatında değil! Şimdi azıcık çocukluğumuza dönüyoruz ve topla oynarak inceliyoruz!

Halle Berry ve Jessica Alba’nın egzersiz koçu Ramona Braganza, tennis topuyla yapabileceğiniz, kardiyo ve beden şekillendirici egzersizlerden oluşan bir liste sunuyor.

40912.jpg
Topu sol elinize alın, yere oturun ve bacaklarınızı uzatın. Bir bacağınızı yukarıya kaldırın, gövdenizle ‘V’ pozisyonu alıcak forma getirin. Bacaklarınızla makas hareketi yaparket, topu bacaklarınızın arasında elden ele geçirin.

10-15 tekerrürden 3 set yapın. İki hafta içerisinde netice alamaya başlayacaksınız. Hareketi yaparken adalelerinizi kasılı yakalamayı unutmayın.

40913.jpg
Bu kardiyo egzersizi için içinizdeki çocuğu uyandırmaya hazırlanın. Topu duvara atıp sektirin, size döndüğünde avuç içinizle topu tekerrür duvara gönderin. 30 saniye hiç kaçırmadan devam etmeye çalışın ve 3 kere tekrarlayın.Topun peşinde koşmak size hayli kalori yaktıracaktır.

40914.jpg
Ayaklarınızın arasını 1 ayak genişliğinde acın ve dik durun, gerinizde duran bir tabureye otururmaya çalışrmış gibi çömelin.Çömelirken topu havaya atın ve top düştüğünde tekerrür kalkın. Dizlerinizin ayak parmaklarınızın ilerisinde olmamasına dikkat edin.15 kere tekrarlayın.

40915.jpg
Son olarak tenis topunu ayağınızın altında yuvarlayarak, ayaklarınıza masaj uygulayabilir ve bu biçimde bitkinliğinizi atabilirsiniz.

40916.jpg

27442.jpg
YAZAR BİLGİSİ